برنامه دولت انتخاباتی کردن فضا نیست

|
0 دیدگاه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی اظهاراتی سیاسی و انتخاباتی گفت: برنامه دولت انتخاباتی کردن فضا نیست اما برخی گروه ها از الان به پیشواز انتخابات رفته اند.

محمود واعظی در افتتاح دو پروژه پستی با عنوان ۱- نرم‌افزار جامع مبادله پستی و ۲- سیستم رهیاب موزعین با اشاره به اینکه دولت روحانی از روز روی کارآمدن به دنبال کمتر حرف زدن و بیشتر عمل کردن بود،‌ اظهار کرد: ما دنبال تخریب دیگران نبوده و نیستیم و دنبال این هستیم که دین خود را به نظام، مردم و رهبری ادا کنیم اما متاسفانه در مقابل دولت گروههایی هستند که به این اصول پایبند نیستند.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: هر چند مصمم به رفع مشکلات موجود در بخشهای مختلف کشور بودیم، زمانی که با فضاسازیهای منفی مواجه می‌شدیم، مجبور بودیم که بخشی از توانمان را برای رفع ابهامها بگذاریم.

این عضو کابینه یازدهم خاطر نشان کرد: همانطور که امروزه شاهد هستیم برخی گروهها و افراد علیرغم اینکه ۱۰ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آینده باقی مانده است به پیشواز آن رفته‌اند هر چند که بر اساس قانون اساسی زمانی مشخص برای تبلیغات انتخاباتی در نظر گرفته شده است.

واعظی با بیان اینکه کشور نباید به شکل زودرس وارد تبلیغات انتخاباتی شود، تصریح کرد: این دولت با تهمتهای بسیاری مواجه است و ما کمتر رئیس جمهوری را سراغ داریم که از روز اول کاری با این حجم از عناوین مختلف تهمتها مواجه باشد. البته مردم در انتخابات گذشته نشان دادند که همچنان پای رای خود ایستاده‌اند و با این حساب هر چه میزان تبلیغات منفی علیه دولت بیشتر می‌شود تاثیری روی آنها و انتخابشان نگذاشته است بلکه آنها مصمم‌تر شده‌اند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه برنامه دولت این نیست که فضا را انتخاباتی کند گفت: در هفته دولت هم بنا داریم آنچه که عملکرد دولت بوده را به مردم گزارش کنیم و مسیر پیش روی کشور تا در راستای تحقق چشم انداز توسعه ۲۰ ساله را ترسیم کنیم.

وی افزود: تنها پیامم برای کسانی که خود را درگیر انتخابات می‌دانند این است که بداخلاقیهای سیاسی را کنار گذاشته و به فکر توسعه کشور باشند. در این مسیر توجه داشته باشیم که اگر برجام به سرانجام نمی‌رسید همچنان ۹۷۰ هزار بشکه نفت در روز می‌فروختیم اما اکنون با به سرانجام رسیدن این مهم میزان فروش به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است.

واعظی افزود: در راستای اجرای برجام مسائل بانکی یکی پس از دیگری حل می‌شود و شرکتهای بزرگ دنیا دنبال آن هستند که وارد مذاکره با ما شده و تعاملات نزدیکی را با کشورمان داشته باشند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه سرمایه نظام ما داشتن رهبری است که هوشمندانه کشور را مدیریت می‌کند گفت: وظیفه خود می‌دانیم که در هفته دولت با اعلام گزارش عملکرد دولت در میان مردم امیدآفرینی کنیم و از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم که ما را در این مهم یاری کنند.

وی اشاره‌ای به موضوع همایش نیز داشت و گفت: از ابتدا که روی کار آمدم نگاهم این بود که پست متفاوت‌تر از دیگر سازمانها اداره شود و لذا شخص حسین مهری را برای مدیریت آن انتخاب کردم.

واعظی با بیان اینکه از هفته دولت به بعد رویکردمان اعطای دو پروانه اپراتور پست خصوصی خواهد بود گفت: این موضوع را در راستای تصویب اساسنامه شرکت ملی پست انجام می‌دهیم تا فضای جدیدی برای رقابت سالم در کشور شکل گیرد و پست کنونی با سرعتی بیشتر در مسیر توسعه گام بردارد.

وزیر ارتباطات افزود: در این راستا معاونت امور پستی در رگولاتوری ایجاد خواهد شد تا نظارت کاملی بر اعمال اپراتورهای دیگر در کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه اعطای پروانه‌های پستی را بلافاصله بعد از هفته دولت خواهیم داشت گفت: تمرکز شرکت ملی پست باید روی تجارت الکترونیکی باشد و جزو تنها راههایی است که ارتباط را با خارج از کشور برقرار می‌کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.