برنامه ریزی برای بازگشت ۸۰۰۰ واحد به چرخه تولید

|
0 دیدگاه

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خروج بسیاری از واحدهای تولیدی از چرخه تولید، گفت: برنامه‌ریزی شده است که حدود ۸۰۰۰ واحد که عموما صنایع کوچک هستند، به چرخه تولید بازگردند.

محسن صالحی نیا در سفر به شهرکرد در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: سیاست‌های محوری در توسعه منابع با توجه به ظرفیت‌های مناطق مختلف و پتانسیل‌های محلی تعیین می‌شوند.

وی افزود: طرحی با عنوان رونق تولید که در بر گیرنده بسیاری از سیاست‌های بخش صنعت است، تعریف شده که راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد، واحدهای دارای تولید حداقلی و واحدهایی با ظرفیت کم فعالیت از آن جمله‌ هستند.

صالحی‌نیا تاکید کرد: ایجاد بازار برای واحدهای صنعتی در صنایعی مانند ساختمانی، غذایی و دارویی یکی از سیاست‌های حمایتی از واحدهای صنعتی است.

وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیر نفتی در چهارماه نخست امسال، گفت: پیش‌بینی می‌شود صادرات غیر نفتی به ۶۰ میلیارد دلار برسد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تحقق صادرات ۲۴ میلیارد دلاری در چهارماه ابتدای سال، تصریح کرد: انتظار می‌رود به رقمی بیش از آنچه پیش‌بینی شده است دست یابیم.

وی افزایش تعرفه واردات محصولاتی که مشابه آن‌ها در کشور تولید می‌شود و مقابله با کالای قاچاق را از سیاست‌های اصلی برشمرد و افزود: تولید کیفی‌تر باید مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد تا انتظارات مصرف‌کنندگان برآورده شود.

صالحی‌نیا با اشاره به خروج بسیاری از واحدهای تولیدی از چرخه تولید، گفت: برنامه‌ریزی شده است که حدود هشت‌هزار واحد که عموما صنایع کوچک هستند، به چرخه تولید بازگردند.

وی گفت: بیش از ۳۶۰۰ واحد در کشور موفق به انعقاد قرار داد با بانک‌ها برای دریافت تسهیلات شدند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در نیمه دوم سال‌جاری کار پایش عملکرد واحدهای صنعتی از جهات مختلف نظیر اشتغال‌زایی به طور جدی اغاز می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.