منگو ، اچ اند ام ، زارا

برندهای معروف پوشاک هم جنجال به پا می کنند

|
0 دیدگاه

طراحی یکی از مهمترین بخش های تولید  یک برند است چرا که می تواند همواره چالش برانگیز باشد .منگو یک برند طراحی و تولید لباس است که کار خود را از بارسلونا در اسپانیا و با هدف تولید لباس برای زنان بین ۱۸ تا ۴۰ ساله آغاز کرده است

كمپاني اسپانيايي منگو در زمينه توليد پوشاك فعاليت می كند، چند سال قبل  پيراهني را به بازار فرستاده كه بحث هاي زيادي در شبكه هاي اجتماعي و به ويژه در توئيتر به همراه داشته است. برخي از كساني كه به توليد اين پيراهن معترض شده اند، معتقدند شباهت بي بديلي بين علامت رعد و برقي كه روي اين پيراهن نصب شده  با آرم نازي وجود دارد.

اين كمپاني تاكنون توانسته است بيش از دو هزار شعبه در ۱۰۳ كشور افتتاح كند. منگو البته از سال ۲۰۰۰ ميلادي، اولين فروشگاه اينترنتي خود را نيز داير كرده است. گفته می شود منگو حدود ۹ هزار كارمند دارد. با اين حال پيراهن جديد اين كمپاني به يكي از درد سرهاي آن تبديل شده است.

مديران اين كمپاني اما همچنان واكنشي به اين موضوع نشان نداده اند. اين اولين بار نيست كه چنين اتفاق هاي جنجال برانگيزي در صنعت پوشاك به راه افتاده است. چند سال  قبل همچنین كمپاني شناخته شده  زارا پيراهني را ، به بازار فرستاد كه جنجال هاي فراواني را در پي داشت. زارا كه اين پيراهن را براي كودكان به بازار فرستاده بود، روي آن يك ستاره زرد طراحي كرد كه دقيقا سمتي قرار می گرفت كه قلب را مي پوشاند.

طراحان اين لباس گفته بودند كه براي طراحي اين لباس از يونيفرم كلانترها الهام گرفته اند اما معترضان معتقد بودند كه اين ستاره زرد بيش از اينكه مردم را به ياد لباس كلانترها بندازد، يادآور ستاره زردي است كه روي لباس هاي يهوديان در طول جنگ جهاني دوم نقش بسته بود. زارا در نهايت تصميم گرفت صورت مسئله را پاك و ستاره زرد را از اين پيراهن بچگانه حذف كند.مديران اين كمپاني حتي به صورت رسمي از طراحي چنين پيراهني عذرخواهي هم كردند!

آخرين مورد از اين دست جنجال ها به  مديران كمپاني مديران كمپاني اچ اند ام بر می گردد . مديران كمپاني زمستانه خود لباسي را طراحي كردند كه از يونيفرم هاي مبارزان كُرد در كوباني كه عليه تروريست هاي داعش مبارزه می كنند الگوبرداري شده است. بسياري اين حركت را سوءاستفاده از موقعيت می دانند آن هم وقتي مبارزان كرد جان خود را براي دفاع از وطن شان از دست می دهند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.