برنده شیر طلای ونیز به اسکار می‌رود

|
0 دیدگاه

فیلم «از دور» به نمایندگی از سینمای ونزوئلا در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار حضور می‌یابد.

اعضای انجمن ملی فیلم کشور ونزوئلا فیلم «از دور» اولین ساخته «لورنزو ویگاس» برنده جایزه شیر طلای بهترین اثر جشنواره ونیز را به عنوان نماینده خود در بخش بهترین فیلم خارجی هشتادونهمین دوره جوایز اسکار انتخاب کردند.

ونزوئلا اولین کشوری در منطقه آمریکای جنوبی است که تاکنون نماینده اسکار خود را انتخاب کرده و امیدوار است بتواند با این فیلم برای اولین بار به جمع نامزدهای نهایی جوایز اسکار راه یابد.

پیش از این سینمای سوئیس انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» و سینمای گرجستان فیلم «خانه دیگران» به کارگردانی «روسودان گلورجیدزه» را به عنوان نمایندگان خود در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار ۲۰۱۷ انتخاب کرده‌اند.

در شاخه مهم بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) جوایز سینمایی اسکار، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) اعلام شده است.

فهرست اولیه ۹ فیلم خارجی در جوایز اسکار ۲۰۱۶ روز ۱۷ ژانویه اعلام می‌شود و پنج نامزد نهایی نیز روز ۲۴ ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.