برند هیلفیگر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در سال درآمد دارد

|
0 دیدگاه

هیلفیگر شرکت خود را که کارش را از لباس‌های ورزشی و جین آغاز کرده بود به انواع لباس‌های مردانه و کت شلوار، لباس‌های زنانه، بچه گانه، کفش، عینک، عطر و لوازم منزل گسترش داده است 

تامی هیلفیگر Tommy Hilfiger در ۲۴ مارس سال ۱۹۵۱ در شهر کوچک المیرا در ایالت نیویورک متولد شد. او در یک خانواده روسی کاتولیک بزرگ شد. تامی دومین فرزند از نه فرزند خانواده بود و از سنین جوانی به فشن و لباس علاقه داشت و می دانست که درآینده در این زمینه کار خواهد کرد.

تامی همانطور که به تحصیل ادامه می داد، در سال ۱۹۶۹ هنگامیکه ۱۸ ساله بود، تصمیم گرفت تا فروشگاه لباس کوچکی را افتتاح کند؛ او کار خود را با ۱۵۰ دلار و ۲۰ جفت شلوار جین آغاز کرد. ظاهرا هیلفیگر حتی از همان سنین جوانی حس و درک تجاری ذاتی بسیار خوبی داشت.

او فروشگاهی با نام «مکانی برای مردم» را در شمال ایالت نیویورک افتتاح کرد که پس از مدتی تعداد آنها را به ده فروشگاه رساند.هیلفیگر هر هفته به شهر نیویورک می‌رفت تا شلوارهای جین و مدل شلوارهایی را که از زیر زانو گشاد می‌شد و در شهر او وجود نداشت، تهیه کند و آنها را در فروشگاه خود به فروش برساند. مردم آنطور که انتظار می رفت از این شیوه استقبال نکردند و هنگامی‌که هیلفیگر ۲۵ ساله بود، فروشگاه « مکان مردم» با شکست مواجه شد؛ اما او از این کار تجربه خوبی کسب کرد.

تامی هیلفیگر Tommy Hilfiger از سال ۱۹۸۴ لباس‌هایی با نام برند تامی طراحی ‌کرد و برند مخصوص خود را در سال ۱۹۸۵ افتتاح کرد. او در حال حاضر (از سال ۱۹۹۲) مدیر این شرکت، رئیس افتخاری هیات مدیره(از سال ۱۹۹۴)، و طراح اصلی کمپانی است.

هیلفیگر شرکت خود را که کارش را از لباس‌های ورزشی و جین آغاز کرده بود به انواع لباس‌های مردانه و کت شلوار، لباس‌های زنانه، بچه گانه، کفش، عینک، عطر و لوازم منزل گسترش داده است.

در حال حاضر هیلفیگر علاوه بر بیش از ۴۰ برند لباس، محصولاتی از قبیل عطر، کمربند، روتختی، لوازم منزل و لوازم آرایشی نیز به بازار عرضه می کند؛ و امپراطوری هیلفیگر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در سال درآمد دارد.

مجله پوشاک زنانه(WWD) اخیرا لیست سالانه ۱۰۰ برند مشهور دنیا را اعلام کرد. تامی هیلفیگر، یکی از مشهورترین برندهای دنیا، در این لیست در ردیف نخست قرار گرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.