برند Toms یک بنگاه بزرگ خیریه کفش است

|
0 دیدگاه

برند Toms در ازای فروش هر جفت کفش، یک جفت کفش را به کودکان مناطق فقیرنشین هدیه می کند

برند Tomsیک شرکت آمریکایی شناخته شده در زمینه طراحی و فروش کفش بخصوص کفش های Alpargatas آرژانتینی می‌باشد. همچنین این شرکت در زمینه طراحی و فروش عینک نیز به خوبی عمل کرده است Tomsدر سال ۲۰۰۶ توسط Blake Mycoskie در Playa del Ray کالیفرنیا تاسیس گردید. پس از اینکه طراحی و فروش کفش‌های طرح Alpargatas در آرژانتین با موفقیت انجام شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت، Blake تصمیم جدیدی گرفت که این تصمیم همراه با خطرهایی بود. تصمیم او به این صورت بود که به ازای فروش یک جفت از کفش‌های تولیدی اش، یک جفت کفش به یک کودک در کشورهای فقیر هدیه کند.

با این ایده خلاقانه، Blake موفق شد مقدمات تاسیس یک شرکت تولید کننده کفش آرژانتینی را فراهم کند و اولین سفارش ۲۵۰ تایی کفش را دریافت نمود. پس از کسب موفقیت در این سفارش، Blake شرکت آموزش رانندگی آن‌لاین خود را در حدود ۵۰۰۰۰۰ دلار فروخت و با افزایش حجم تولیداتش درنهایت شرکت TOMS را در می ۲۰۰۶ افتتاح نمود.

در سال ۲۰۱۲، TOMS بیش از دومیلیون جفت کفش فروخت و به همین تعداد، کفش‌هایی را در میان کودکان فقیر سرتاسر جهان پخش کرد. در آگوست ۲۰۱۴ بر اساس طرحی که Blake به منظور افزایش سرمایه و توسعه شرکت داشت، حدود ۵۰٪ ارزش سهام شرکت را به Bain Capital فروخت .  Blake در حدود ۶۲۵ میلیون دلار از فروش ۵۰٪ سهام شرکت دریافت نمود و دارایی شخصی خود را به ۳۰۰ میلیون دلار تبدیل کرد. Blake ۵۰٪ سهام خود را در شرکت نگه داشت TOMS. از شعار حرفه ای “one for one” استفاده نمود. این شعار در واقع تعهد یک شرکت است که در آن متعهد می‌شود که در ازای فروش هر جفت کفش، یک جفت کفش را به کودکان مناطق فقیرنشین هدیه دهد. با این طرح، می‌توان به کودکان کشورهایی نظیر اتیوپی، آرژانتین، گواتمالا، رواندا، افریقای جنوبی و ایالات متحده کمک نمود.

در سال ۲۰۱۴ Blake شرکتی به نام TOMS Roasting Co. را تاسیس کرد که به همراه چند شرکت دیگر، به هر فرد نیازمند در هر نقطه جهان حدود ۱۴۰ لیتر آب پاکیزه ( در هر هفته) می‌دادند.در سال ۲۰۱۵ TOMS Bag Collection افتتاح شد که هدف آن کمک به پیشرفت سلامت مادران بود. بطور کلی می توان گفت که TOMS یکی از شرکت‌های سودزایی است که در بخش خیریه فعال است و در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم در کشورهای توسعه نیافته کار می‌کند. این شرکت خیلی زود و در بازه زمانی کوتاه با فرمول خاص خود، در کنار امور حاشیه ای خیرخواهانه، به بالاترین سطح موفقیت در زمینه کاری دست یافت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.