بسته حمایتی پوشش ریسک صادرات بزودی ابلاغ می‌شود

|
0 دیدگاه

معاون سازمان توسعه تجارت خارجی کشور گفت: متأسفانه برنامه‌ای برای گرفتن سهم خود از بازارهای جهانی نداریم.

مهندس محمدرضا مودودی در «اولین میز کشوری ایران و ازبکستان» با اشاره به اینکه ما در بحث صادرات، کشور جدیدی هستیم، اظهار داشت: پاشنه آشیل ما در توسعه تجارت خارجی سهم اندک ما از بازارهای مدرن خارجی و اروپایی است.

وی به فضای مخرب تجارت خارجی بین تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد و ادامه داد: شیوه ورود ما به بازارهای خارجی و رویه‌های تجاری ما با کشورهای هدف صادراتی باید تغییر کند.

معاون سازمان توسعه تجارت خارجی کشور با تأکید بر اینکه جنگ اقتصاد، جنگ پول، قیمت و کیفیت نیست، اظهار داشت: جنگ اقتصاد، جنگ راهبردهاست.

مودودی افزود: یکی از راهبردهای ما در سازمان توسعه تجارت توانمندسازی شرکت‌های تجاری خصوصی است و ایجاد شرکتی که بخش خصوصی در آن حرف اول را بزند.

وی با تأکید بر اینکه باید مرزهای صادراتی‌مان را توسعه دهیم، گفت: به جای اینکه در داخل تولید کنیم، باید تولید خود را به کشورهای هدف صادراتی انتقال دهیم.

وی در ادامه به تحقق بسته حمایتی صادراتی در شورای عالی صادرات اشاره کرد و افزود: خط اعتباری جدیدی به منظور پوشش ریسک سرمايه گذاري و صادرات برای تولیدکنندگان ایجاد شده است که بزودی ابلاغ می‌شود.

مشاور وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنان خود به چشم انداز ۱۰ میلیارد دلاری افزایش صادرات در سال ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: در چهارماهه ابتدایی سال با ۱/۱۶ میلیارد دلار صادرات ۲۱ درصد در توسعه صادرات رشد داشته‌ایم.

مودودی به رشد ۲۶ درصدی کالاهای صنعتی و ۷۰ درصدی کالاهای معدنی در چهارماهه نخست امسال اشاره و تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد محصولات کشاورزی ما به عراق صادر می‌شود که نشان می‌دهد بازارهای سنتی مان را پس از لغو تحریم‌ها پس گرفته‌ایم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.