منوچهر طاهایی، مشاور وزیر خبر داد:

بهره‌برداری از ۱۵۵ طرح کلان صنعتی در هفته دولت

|
0 دیدگاه

طی سه‌ماهه نخست امسال افزون بر ۲۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت تزریق شده است

در هفته دولت امسال ۱۵۵ طرح صنعتی و معدنی در ۳۱ استان کشور با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش خبرنگار روزنامه آسیا، منوچهر طاهایی، مشاور وزیر و سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت  از افتتاح ۱۵۵ طرح صنعتی و معدنی در هفته دولت با سرمایه‌گذاری ۵۰هزار میلیارد ریال خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها در شهریورماه برای ۹ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گفته منوچهر طاهایی، هشت طرح بزرگ و مهم نیز در هفته دولت با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول و مهندس نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسند.  مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این هشت طرح بزرگ صنعتی شامل: فولاد کاوه جنوب کیش در استان هرمزگان با تولید انواع شمش فولاد، آریا ترانسفو شرق در استان سمنان، آریا ترانسفو قدرت در استان سمنان، زرمعدن اختران در استان مرکزی، پاکشوما در استان قم با تولید انواع لوازم خانگی، فروکتوز ناب در استان البرز، تاراز در استان چهارمحال و بختیاری و کاغذ ترمه آذربایجان در استان آذربایجان شرقی هستند.

طاهایی با اشاره به بحث رونق تولید و اعطای تسهیلات به ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور اظهار داشت: این بخش سالانه به ۲۰۰هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد و بر اساس آخرین آمار ۱۳۰۰ میلیارد تومان به یکهزار و سیصد و چهار واحد صنعتی تا کنون به این بخش تسهیلات ارائه شده  است.

وی با بیان اینکه طی سه‌ماهه نخست امسال افزون بر ۲۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت تزریق شده است، گفت: در این مدت خوشبختانه با فضای مناسب ایجادشده رشد صنعتی به ۴٫۲درصد رسیده که امید است روند افزایشی داشته باشد.

 

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.