واکاوی عملکرد دولت در خراسان شمالی

بهره برداری از ۳۴۱۳ طرح و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی

|
0 دیدگاه

استاندار خراسان شمالی گفت: در دولت تدبیر و امید، سه هزار و ۴۱۳طرح با اعتبار ۱۱هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال بهره برداری شده و نرخ مشارکت اقتصادی نیز از ۴۰٫۶ در سال ۹۲ به ۴۱٫۸ در سال ۹۴ رسیده است.

محمدرضا صالحی در نشست های رسانه ای اظهار کرده است: این دولت پی گیری و رفع مشکل از یکهزار و ۴۴۹ طرح است و یکهزار و ۸۴۰ میلیارد ریال هم به شهرداری های استان کمک کرده که این رقم در سالهای ۸۸تا ۹۱ تنها ۷۰۰میلیارد بوده است.
وی با اشاره به پرداخت ۲۴۰میلیارد ریالی به دهیاری های استان در دولت تدبیر وامید گفت: تخصیص قیر رایگان به راه شهرسازی ، راه های روستای و بنیاد مسکن از دیگر اقدامات دولت به روستاهای استان و مناطق کم برخودار بوده است.
وی افزود: نرخ بیکاری در سال ۹۲ در استان را ۱۲٫۴دانست و بیان کرد: این میزان در پایان سال ۹۴ با ۱٫۳ درصد کاهش به ۱۱٫۱ رسیده است.
صالحی از بهبود ضریب جینی استان به هفت ده هزارم خبر داد و افزود: میزان منابع بانک ها دولتی استان با ۱۵ هزار ۸۲۰میلیارد ریال در سال ۹۲ با رشد ۹۳ درصدی به ۳۵ هزار و ۴۰۰میلیارد در سال ۹۴ رسیده است.
شاخص جینی یا ضریب جینی شاخصی اقتصادی برای محاسبهٔ توزیع ثروت در میان مردم است. بالا بودن این ضریب در یک کشور معمولاً به عنوان شاخصی از بالا بودن اختلاف طبقاتی و نابرابری درآمدی در این کشور در نظر گرفته می شود.
وی افزود : در حوزه تولیدات زارعی از ۷۱۸ هزار تن تولید در سال ۹۲ با رشد ا۱۰درصدی به ۷۹۰هزار تن در سال ۹۴ و تولیدات باغی از ۲۰۵هزار تن در سال ۹۲ با ۳۴ درصد افزایش در سال ۹۴ به ۳۷۵ هزار تن و تولیدات دامی از ۲۳۸هزار تن به ۲۵۰هزار تن با ۵درصد افزایش رسیده است.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به تشکیل صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی درهمه شهرستان های استان گفت: این صندوق ها هم اکنون سه هزار و ۷۲۴ سهام دار و ۱۱۵میلیارد ریال سرمایه دارد.
صالحی در باره عملکرد استان در صندوق توسعه ملی در بخش ارزی هم گفت: فعالیت این صندوق قبل از دولت تدبیر و امید صفر بوده و دراین دولت ۲۲٫۶میلیون دلار رسیده است.
وی جذب اعتبار ریالی استان از صندوق توسعه ملی را در دولت گذشته از ۱۴ طرح با اعتبار ۹۰میلیارد ریال به ۳۲۹طرح با اعتبار ۷۸۰میلیارد ریال دردولت یازدهم رسیده واین میزان رشد ۲۸ برابری داشته است.
صالحی از مشارکت ستاداجرایی فرمان امام خمینی(ره)در جهت رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ۷واحد تولیدی با ۱۹۰میلیارد ریال و تثبیت اشتغال برای ۳۲۲ نفراستان دردولت یازدهم خبر داد وافزود: این بنیاد اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری مشترک در طرح های استان را تا هر میزان مشارکت از سوی سرمایه گذران داده است.
وی با اشاربه فعالیت های مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به طور رسمی در دولت یازدهم فعال شد و تاکنون ۱۶۰جلسه و ۴۳۴ مصوبه داشته که ۸۰درصد آن اجرایی شده است.
استاندار خراسان شمالی همچنین گفت:شبکه فیبرنوری از ۶۱۹کیلومتر به ۷۶۸ کیلومتر در دولت یازدهم رسیده است و این کار بسیار بزرگی بوده است.
صالحی افزود:از ۱۲هزار واحد و طرح در کارگروه رفع موانع تولیدکشور سهم استان ۳۱۷ واحد و طرح با اعتبار چهار هزارو۲۲۰میلیارد ریال تسهیلات بوده که در دولت یازدهم ۲۲۲واحد در سامانه ‘بهین یاب’ ثبت نام و ۱۱۹ واحد در کمیته کارشناسی برررسی شده است.
استاندار خراسان شمالی افزود: از این تعداد ۱۲۶ واحد به بانک ها معرفی شده است که شعب موظف هستند نسبت به پرداخت آنها اقدام کنند.
استان ۹۲۵ هزار نفری خراسان درشمالشرق کشور ۲۸ هزار کیلومتر مربع گستره دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.