تامین اجتماعی لرستان بیش از ۲ هزار میلیارد ریال از ادارات و موسسات طلب دارد

|
0 دیدگاه

مدیرکل تامین اجتماعی استان لرستان گفت: بدهی ادارت، موسسات، نهادهای خصوصی و کارگاه های لرستان به تامین اجتماعی حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال می باشد.

شهناز حمزه لویی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان که در شرکت زاگرس پوش بروجرد برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: بخشی از این بدهی ها مربوط به کارگاه های تولیدی بزرگ بروجرد از جمله سامان کاشی، نساجی، کاشی جم و کارگاه های بزرگ و کوچک دیگر شهرهای استان است.
وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر همیاری خوبی با بخش تولید و صنعت استان لرستان داشته است و امسال نیز این همکاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و فعال ماندن بخش تولید ادامه دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: از آنجا که سازمان تامین اجتماعی از منابع دولتی بی بهره است و بخش عمده ای از درآمدهای خود را از محل پرداخت حق بیمه ها تامین می کند انتظار می رود کارفرمایان در پرداخت بدهی های خود همکاری بیشتری داشته باشند.
وی افزود: هم اکنون ماهانه ۴۵۰ میلیارد ریال بابت پرداخت مستمری به افراد زیرپوشش تامین اجتماعی در لرستان هزینه می شود که در کنار آن باید منابعی برای توسعه خدمات بیمه ای و درمانی و پرداخت تعهدات خود داشته باشیم.
وی تاکید کرد: از کارفرمایان انتظار می رود در محل کارگاه ها حضور مستمر داشته باشند زیرا اعتقاد ما بر این است که اگر فردی بر کارش نظارت مستمر نداشته باشند نمی تواند به خوبی مجموعه تحت امر خود را مدیریت کند.
وی شهرداری بروجرد را یکی از بزرگترین بدهکاران سازمان تامین اجتماعی در لرستان دانست و گفت: به رغم بدهی بالای این نهاد، ما ارتباط و خدمات خود را با شهرداری قطع نکرده ایم البته این موضوع باعث انباشت بدهی ها و رسیدن حق بیمه ها به ۳۳۰ میلیارد ریال شده است.
حمزه لویی افزود: هم اکنون پیگیری هایی از طریق شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجرد صورت گرفته است تا بخشی از این بدهی در قالب املاک و بخشی در قالب بخشودگی جرایم و پرداخت نقدی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شوند.
وی افزود: تامین اجتماعی نیازی به ملک ندارد و این کار را فقط برای همکاری و تعامل دوسویه انجام می دهد تا در آینده کارگران به ویژه بازنشستگان با مشکل سنوات مواجه نشوند.
وی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در کنار استانداری، بانک ها و سایر مسئولان حوزه صنعت و تولید در تعامل و همکاری است تا در سال اقتصاد مقاومتی شاهد شکوفایی در این حوزه باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.