مجتمع تجاری شهرزاد

تجربه ای جدید از تجارت و گردشگری 

|
0 دیدگاه

هزارو یک شهر، هزار و یک ایده است در دل یک مجموعه گردشگری مدرن در کلاس جهانی. مجموعه ای که دروازه ای برای ایرانی بهتر و پر رونق‌تر با مردمی شادتر و سرزنده‌تر است. 

محمدرضا محمدی: مجتمع تجاری شهرزاد، بعد از شهرقصه دومین زیر پروژه‌ی هزار و یک شهر از نظر اهمیت است،این مجتمع عظیم تجاری در زمینی به مساحت ٣٥ هکتار و سطح قابل اجاره مفید ٣٨٠۰۰۰، متر مربع، در دست ساخت است. شهرزاد تنها یک مرکز خرید نخواهد بود، بلکه تجربه ای جدید از خرید همراه با تفریح و سرگرمی برای مشتریان به ارمغان خواهد آورد.

تهران در آینده ای نزدیک با راه اندازی ده ها و صدها پروژه مراکز تجاری مدرن  تغییر می یابد و  فصل تازه ای از رونق اقتصادی با گردشگری تجاری  را آغاز خواهد کرد .  امروز دهها پروژه نیمه تمام مراکز خرید در مناطق مختلف تهران و به خصوص منطقه ۲۲ قرار دارد که  بهره برداری از این پروژه های می تواند یک اتفاق مبارک در اقتصاد تجاری تلقی شود .

هم اکنون پروژه های بزرگی مانند ایران مال ، تهران مال ، رز مال ، آیرانا ، آرتمیس   در منطقه ۲۲ تهران در حال ساخت هستند اما در این میان پروژه هزار و یک شهر بزرگترین پروژه تجاری تفریحی ایران و خاورمیانه خواهد بود  که دارای چندین مجتمع تجاری تفریحی و گردشگری   است .

در سال ٨٩ شهرداری تهران فراخوانی را برای زمین پروژه برگزار کرد که شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام با توجه به توانایی مالی بالا و ارائه بهترین طرح کاربری زمین، ساخت و بهره برداری از این پروژه عظیم را بر عهده گرفت.

پروژه هزار و یک شهر، یک مقصد گردشگری در کلاس جهانی است و از ١٠ زیر پروژه شامل، اولین تم پارک ایران، بزرگ‌ترین مجتمع تجاری ایران، خیابان سرگرمی، برج های اداری و هتل آپارتمان، سه هتل ٣، ٤ و ٥ ستاره، پارک آبی، مرکز مطالعات اسلامی و شهر هنر تشکیل شده است.

مجتمع تجاری شهرزاد، بعد از شهرقصه دومین زیر پروژه‌ی هزار و یک شهر از نظر اهمیت است، صاحبان برندهای معتبر و تجار حرفه‌ای، ارزشِ بودن در کنار جذاب ترین محل تفریح خانواده‌های ایرانی در کلان‌شهر تهران را می‌دانند. این مجتمع عظیم تجاری در زمینی به مساحت ٣٥ هکتار و سطح قابل اجاره مفید ٣٨٠،٠٠٠ متر مربع، در دست ساخت است. شهرزاد تنها یک مرکز خرید نخواهد بود، بلکه تجربه ای جدید از خرید همراه با تفریح و سرگرمی برای مشتریان به ارمغان خواهد آورد. این مجتمع تجاری فرهنگ خرید و مراکز خرید را در کشور تغییر خواهد داد.

نام مجتمع در مقابل طراحی و کاربری مدرن آن، برگرفته از نام شهرزاد قصه‌گو در داستان‌های هزار و یک شب است. شهرزاد هرکه باشد و هرچه باشد، نماد و سمبل‌زنی است که با گفتار و کردارش در هزار و یک شب، تاریخ را تغییر داده است. مجتمع تجاری شهرزاد همچون آهنربایی انسان‌ها را برای به دست آوردن کالا و مایحتاج زندگی شهری و مدرن بشر، و در حقیقت برای زندگی‌کردن با لذت بیشتر در دنیای امروز، به خودش جلب می‌کند.

شهرزاد نه تنها مدیون ظرافت‌ها و زیبایی‌هایش در گردهم‌آوری صحیح و علمی صد‌ها برند معتبر، کالاهای مورد نیاز و محصولات خیال انگیز است، بلکه مزیت و ویژگی بی‌بدیل شهرزاد، واقع شدن آن در کنار بزرگترین تم پارک ایران و خاورمیانه – یکی از جاذبه های توریستی تهران و ایران- یعنی شهر‌قصه است. در طراحی معماری شهرزاد از معماری ایرانی- اسلامی الهام گرفته شده‌است. مجتمع تجاری شهرزاد که توسط شرکت Woods Bagot از استرالیا طراحی شده از ٧ بلوک تشکیل شده‌است که توسط ٧ اتریوم به هم مرتبط هستند.

حیاط مرکزی در مرکز مجتمع تجاری شهرزاد، محل انواع سرگرمی‌ها بوده و انواع مراسم و جشن‌ها در آن برگزار خواهد شد. همچنین پل ارتباطی به سبک بازارهای سنتی، فاز ١ و ٢ شهرزاد را بهم متصل می‌کند.

هفت آتریوم، هفت بلوک ساختمان شهرزاد را به‌هم متصل می‏کند. هر کدام از این آتریوم‌ها طراحی نقوش و موتیف‏‌های خودش را دارد تا علاوه بر ایجاد زیبایی و تلفیق معماری روم باستان با معماری ایرانی در گرداگرد حیاط مرکزی، امکان مسیریابی بهتر را به بازدید کنندگان بدهد و گردش خوش‌آیندی را ایجاد کند.

هفت گونه تزیین و نقش با الهام از عناصری چون: شش ضلعی، همانند معماری کندوی زنبور؛ مقرنس یا آهوپای، با الهام از گره‌چینی‏‌های معماری ایرانی اسلامی؛ رواق، با الهام از معماری ایرانی اسلامی در بازارها و مساجد؛ خشتی، با الهام از آجرچینی و هنرهای بدوی معماری ایران؛ تار و پود، با الهام از هنر پارچه و فرش‌بافی ایران؛ بلور؛ با الهام از تراش هندسی در آینه کاری ایرانی و دایره نماد حرکت، نقشی از گردونه زمان که نه آغازی دارد و نه پایانی که فرم کلی شهرزاد نیز همین خاصیت را دارد.

از آنجایی که سیاست شرکت مبنی بر ایجاد بزرگترین مجتمع تجاری در ایران است، از همان ابتدای امر از بهترین مشاوران داخلی و خارجی استفاده شده است. از جمله این مشاوران عبارتند از:    شرکت Forrec کانادا که طراحی مستر پلن کلی زمین پروژه را انجام داده است.    شرکت Woods Bagot استرالیا که طراحی مجتمع تجاری شهرزاد را انجام داده است.   شرکت Aurecon در آفریقای جنوبی که مشاور مهندسی و ساخت مجتمع تجاری را بر عهده داشته اند.    شرکت JC Williams که خدمات مشاوره ای مجتمع تجاری را انجام داده اند.

پروژه هزار و یک شهر یک پروژه بین المللی است و بر اساس آخرین  استانداردهای جهانی  طراحی شده  است . بی تردید با راه اندازی مجتمع های شهر قصه و شهرزاد  تهران به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری  جهان تبدیل خواهد شد .

هزارو یک شهر، هزارو یک ایده است در دل یک مجموعه گردشگری مدرن در کلاس جهانی. مجموعه ای که دروازه ای برای ایرانی بهتر و پر رونق‌تر با مردمی شادتر و سرزنده‌تر است.

هزار و یک فرصت برای سازندگی و تحول؛ هزار و یک فرصت برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار؛ هزار و یک فرصت برای پویندگی و بالندگی هنر و فرهنگ ایرانی؛ هزار و یک فرصت برای تفریح و استراحت و هزار و یک تنوع برای سرگرمی‏های سالم.

در دل هزار و یک شهر،شهرزاد گوهرتابناکی است که می تواند  همچون قصه های فریبا و دل انگیزش  روزانه هزاران نفر را عاشق زیبایی و هنرنمایی هایش کند. شهرزاد درآینده نزدیک به بهره برداری می رسد و با راه اندازی آن فصل تازه ای از مراکز خرید مدرن  در ایران آغاز می شود.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.