تخصیص۱۶۰ هزار میلیاردریال برای فعال سازی واحدهای صنعتی کشور

|
0 دیدگاه

معاون سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران گفت: به منظور فعال سازی و احیای واحدهای صنعتی کشور تا پایان امسال ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تخصیص می یابد.

غلامرضا سلیمانی روز یکشنبه درنشست با بخش خصوصی در بندرعباس اظهارداشت: این میزان اعتبار از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور احیای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط تخصیص می یابد.
وی بیان داشت: از مجموع ۹۰ هزار واحد فعال تولیدی کشور، حدود ۸۴ هزار واحد در حیطه صنایع کوچک فعالیت می کنند و تا کنون ۱۷ هزار واحد تولیدی، متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی شده اند.
سلیمانی با اشاره به نقش ویژه و تاثیرگذار صنعت در رشد و توسعه اقتصادی، گفت: در این میان صنایع کوچک به علت مزیت های ارزشمند، نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، افزایش درآمد سرانه ملی و ارتقای نرخ بهره وری و تولید ناخالص ملی ایفا می کنند.
معاون سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: صنایع کوچک با توانمندی های خود می توانند در رفع بیکاری و توزیع ناعادلانه درآمد، تاثیرگذار باشند.
سلیمانی با اشاره به غیرفعال بودن هفت هزار واحد صنعتی در کشور، خاطرنشان کرد: امسال این واحدهای تعطیل تعیین تکلیف می شوند.
وی بیان داشت: از ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور ۷۶۰ واحد به بهره برداری رسیده است.
سلیمانی با اشاره به شناسایی ۳۸۸ خوشه صنعتی در کشور گفت: تمرکز کسب و کار در یک منطقه و حمایت سه ساله از آنها برای حل مشکلاتشان از اهداف تشکیل خوشه صنعتی است.
این مقام مسئول با اشاره به برنامه امسال دولت برای آموزش واحدهای صنعتی افزود: سرانه آموزشی یک واحد صنعتی در دنیا۱۵ تا ۲۰ ساعت و در ایران این سرانه کمتر از نیم ساعت است ، از همین رو امسال تاکید ویژه بر مساله آموزش واحدهای صنعتی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.