بخشنامه حجتی نقض شد

ترخیص غیرقانونی ۱۵۰ تن برنج از گمرک شهید رجایی در مرداد

|
0 دیدگاه

وزیر جهاد کشاورزی، ۲۶ خرداد امسال اعلام کرد که پیرو مصوبه شورای اقتصاد و بخشنامه صادر شده، از آخرین روز تیر ماه به بعد حتی یک کیلوگرم برنج وارد کشور نمی‌شود اما جالب اینکه از همین تاریخ به بعد، فقط ۱۵۰ تن برنج از گمرک شهید رجایی ترخیص شده است.

۲۶ آبان سال ۹۴ بود که وزیر جهاد کشاوری طی بخشنامه‌ای به شماره ۰۲۰/۲۹۹۱۹ به منظور حمایت از کشاورزان و تولید داخلی اعلام کرد که واردات و ترخیص برنج از تاریخ اول مرداد ۹۵ تحت هیچ شرایط و پوششی مجاز نیست.

جالب اینکه در همین روزهای پایانی تیر ماه امسال، بیش از ۶۰ هزار تن برنج در چند گمرک کشور، اظهار و ثبت شده است و جالب‌تر اینکه بعد از تاریخ ۳۱ تیر ۹۵ که مهلت وزارت جهاد کشاورزی برای واردات و ترخیص برنج خارجی پایان می‌یابد و وزیر نیز در جلسات متعدد بر این موضوع تاکید کرده و گفته حتی اجازه ترخیص یک کیلوگرم برنج داده نمی‌شود، فقط ۱۵۰ تن برنج از گمرک شهید رجایی ترخیص شده است.

حال که وزارت جهاد کشاورزی چنین تصمیم مهمی گرفته و بخشنامه‌ای را در راستای ممنوعیت واردات برنج خارجی و حمایت از تولید داخل صادر کرده و به وارد‌کنندگان نیز یکسال مهلت و فرجه داده تا هیج بهانه‌ای نداشته باشند، به نظر می‌رسد مسئولان وزارت مربوطه باید با هماهنگی دستگاه‌های دخیل، سفت و سخت پای این بخشنامه بایستند و اجازه عدول از آن را ندهند.

البته غیر قابل انکار است که برخی آقازاده‌ها به قدری قدرت و مکنت دارند که بتوانند چند بخشنامه و مصوبه را در راستای انتفاع شخصی دور بزنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.