عرضه زودهنگام «اژدها وارد می‌شود» در شبکه نمایش خانگی

ترسی که قاچاقچیان به جان سینما انداخته‌اند

|
0 دیدگاه

«اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به فاصله چهار ماه از شروع اکران وارد شبکه نمایش خانگی شد تا بیش از پیش جدیت تهدید عرضه نسخه‌های قاچاق روشن شود.

از ابتدای سال جاری قاچاق محصولات فرهنگی و به طور خاص فیلم‌های سینمایی گسترده‌تر از گذشته دنبال می‌شود و همین وضعیت نگرانی‌هایی را در زمینه عرضه قانونی فیلم‌های سینمایی در شبکه نمایش خانگی به وجود آورده است.

در ماه‌های اخیر فیلم‌هایی چون «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری، «ناهید» ساخته آیدا پناهنده، «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی به صورت قاچاق وارد بازار شده بودند. همین مساله موجب شد سازندگان این فیلم‌ها به فاصله کوتاهی تصمیم به عرضه قانونی آثار در شبکه نمایش خانگی بگیرند تا به این ترتیب تبعات منفی عرضه قاچاق را محدود کنند.

«اژدها وارد می‌شود» از جمله فیلم‌های اکران سال جاری بود که با مساله قاچاق روبرو شد. در هفته‌های گذشته خبری مبنی بر عرضه نسخه‌ای از این فیلم در بازار قاچاق انتشار پیدا کرد. نتیجه این وضعیت سازندگان فیلم را برای آن داشت تا به فاصله‌ای کمتر از چهار ماه از شروع اکران تصمیم به عرضه فیلم در شبکه نمایش خانگی بگیرند؛ تصمیمی که شاید در صورت به بازار نیامدن نسخه قاچاق به شکلی دیگر گرفته می‌شد.

در حالی که هنوز تورهای جشنواره‌ای فیلم حقیقی ادامه دارد و به تازگی در جشنواره فیلم ملبورن هم به نمایش در آمده است، مخاطبان در ایران فرصت آن را به دست آورده‌اند که فیلم را از شبکه نمایش خانگی تهیه کنند.

این فیلم در جریان اکران عمومی در فرودین و اردیبهشت سال ۱۳۹۵ موفق شد به فروش دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی دست بیابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.