تشریح مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان محصولات بومی امنیت در کشور

|
0 دیدگاه

نشست هم اندیشی کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با تولیدکنندگان محصولات بومی امنیت فناوری اطلاعات با هدف طرح و بررسی دغدغه ها و مشکلات تولید محصولات افتا برگزار شد.

دراین نشست که عصر روز سه شنبه دوم شهریورماه جاری برای نخستین بار با حضور ناصرعلی سعادت،رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، بهناز آریا مسئول کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، نمایندگان کمیسیون افتا و بیش از۳۰  تن از مدیران شرکت های تولیدکننده محصولات  بومی امنیت فناوری اطلاعات در محل سازمان برگزار شد، مشکلات و دغدغه های این فعالان در کشور مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست هر یک از تولیدکنندگان محصولات بومی افتا ضمن معرفی شرکت و تشریح فعالیت ها و مشکلاتشان بر لزوم همگرایی آحاد فعالان این حوزه تاکید کردند.

تولیدکنندگان محصولات بومی صنعت افتا یکی از بزرگترین مشکلات خود را الزام دریافت مجوزهای متعدد ، نبود متولی واحد برای اخذ مجوز فعالیت و موازی کاری دستگاه ها و نهادهای مختلف در این رابطه اعلام کردند و خواستار تعیین یک نهاد متولی در قالب نظارت برفعالیت های این حوزه و رسیدگی به تخلفات  آن شدند. این فعالان فقدان ارتباط کافی و دوسویه  تولیدکنندگان افتا با دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی را از دیگر مسائل خود در ارتباط با متولیان تصمیم گیر حوزه افتا عنوان کردند.

براساس نظر این تولیدکنندگان، علاوه بر اینکه تاکنون فرهنگ سازی و اطلاع رسانی هدفمندی  در زمینه ترویج استفاده از محصولات بومی افتا در کشور صورت نگرفته، بلکه دستگاه ها و نهاد مختلف دولتی نیز حمایت مناسب مادی و معنوی از این حوزه به عمل نیاورده اند.

این چالش ها و مشکلات درحالی است که شرکت های تولیدکننده محصولات بومی صنعت افتا در رقابتی نابرابر همچنان با مسائلی همچون چالش های مالی، عدم هماهنگی و همکاری سازمان تامین اجتماعی و سازمان امورمالیاتی روبه رو هستند.

تولیدکنندگان محصولات بومی افتا دراین نشست ضمن انتقاد از فعالیت پراکنده برخی تشکل ها در این حوزه، بر لزوم همگرایی صنفی در سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان خانه بزرگ صنف تاکید کردند.

فقدان صیانت از منابع انسانی متخصص در حوزه تولید محصولات افتا، عدم نظارت بر شکل گیری و رشد شرکت های تولیدی محصولات فاقد استاندارد در این حوزه ازدیگر مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان محصولات بومی افتا در کشور مطرح شدند.

سازمان به دنبال تقویت کسب و کارهای امنیت بومی

در ابتدای این نشست، بهناز آریا، مسئول کمیسیون افتا(امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران  با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه گفت: با توجه به افزایش اهمیت رویکرد امنیت بومی و تامین امنیت ملی در کشور، کمیسیون افتا برای اولین بار با هدف همسو کردن نقطه نظرات صنفی و تجاری تولیدکنندگان محصولات بومی رایانه‌ای،  این نشست را برگزار کرده است.

آریا با تاکید براینکه موضوع تامین و برقراری امنیت بومی دغدغه ای بسیارجدی است، ادامه داد: هم اکنون تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان محصولات بومی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، عضو سازمان هستند و سازمان مصراست به عنوان نماینده بخش خصوصی، از تمام توانش برای تقویت کسب و کارهای امنیت بومی در کشور بهره بگیرد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.