۶۵ درصد دستفروشان ۲ فرزند دارند

تصویب طرح ساماندهی دستفروشان در دولت

|
0 دیدگاه

معاون رفاه اجتماعی وزیر کار با بیان این که دولت طرحی را برای ساماندهی دستفروشان تصویب کرده است گفت: ۶۵ درصد از دستفروشان متأهل و دارای ۲ فرزند هستند با در آمدی کمتر از ۱ میلیون تومان درماه.

احمد میدری افزود: دولت با پیشنهاد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پروژه ملی گسترش و دسترسی اقشار کم در آمد به بازارها را تصویب کرده است و باتوجه به محورهای اقتصاد مقاومتی برای تغییرشرایط کنونی دست فروشان درتلاش هستیم.

وی با حضور در برنامه تلویزیونی پایش که با موضوع دست فروشی برگزار شد افزود:  راه حل ساماندهی دست فروشان حذف و سرکوب این افراد نیست و وضعیت کنونی به زیان اصناف، مردم و دولت است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پروژه ملی گسترش و دسترسی اقشار کم در آمد به بازارها را تصویب کرده است و باتوجه به محورهای اقتصاد مقاومتی، برای تغییرشرایط کنونی دستفروشان درتلاش هستیم.

وی ادامه داد: در کشورهایی نظیر هند و فرانسه دستفروشان به گونه‌ای ساماندهی شده اند که علاوه برتامین  منافع همگان از جاذبه‌های شهری نیز به شمار می روند و در ایران نیز باید رویکرد مابه این افراد تغییر کند باید دستفروشان به شکلی سازماندهی شوند که منافع اصناف، مردم و دولت را تأمین کنند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دست فروشان را  یکی از اقشار آسیب پذیردانست و گفت: کارشناسان معاونت رفاه اجتماعی با تنظیم پرسشنامه ‌هایی در این خصوص و توزیع آن در سه شهر” اهواز ، رشت ، تهران به صورت پایلوت “به این نتیجه رسیده اند که ۸۰درصد دستفروشان فاقد هر گونه بیمه بازنشستگی هستند بنابراین عموم آنها در سالمندی فقیر خواهند بود چراکه دچار حوادث مختلف شده و از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.

میدری افزود:براساس همین تحقیق ۶۵درصد از دستفروشان متأهل ودارای ۲ فرزند هستند با در آمدی کمتر از ۱ میلیون تومان درماه هستند و  ۶۷درصد دستفروشان حداقل یکبار بساطشان جمع آوری شده و با ناامنی در آمد مواجه هستند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص وضعیت کنونی دستفروش ها یاد آورشد: وضعیت وخیم آنها علاوه بر نا خوشایند بودن برای خودشان، برای اصناف ، مصرف کنندگان و دولت نیز پر هزینه بوده و ضد منافع عمومی نیز به شمارمی رود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی و تاکیدات مقام معظم رهبری در بند اول سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برای ارتقاء در آمد و نقش طبقات کم در آمد و متوسط فقر دستفروشان کشور باید مورد بررسی قرار گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.