ذوب آهن به راه آهن 200 میلیارد تومان بدهکار است

تعداد سرمایه گذار بر میزان آن ارجحیت دارد

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه بیش از ۲ هزار کیلومتر راه آهن دو خط در کشور وجود دارد، گفت: در طی سال های ۹۳ و ۹۴ اعتبارات بخش راه آهن نسبت به ۱۰ سال گذشته بسیار افزایش یافته و اولویت دولت توسعه بخش ریلی است.

محسن پور سید آقایی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در خصوص اعتبارات بخش راه آهن در دولت یازدهم گفت: اعتبارات در بخش راه آهن در سال ۹۳ و ۹۴ نسبت به ۱۰ سال گذشته بسیار افزایش یافته و اولویت این دولت توسعه بخش ریلی در کشور است.

وی در ادامه افزود: از ابتدای انقلاب تا سال ۹۲ مجموعا هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه اهن را دو خط کردیم که مهم ترین آن خط تهران-مشهد به طول ۹۰۰ کیلومتر و بافق-بندر عباس به طول ۸۰۰کیلومتر است که این رقم در طی دو سال اخیر به بیش از دو هزار کیلومتر راه آهن دو خط رسیده است.

مدیر عامل راه اهن تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت راه آهن بدهکار است و این شرکت با هزینه راه آهن خطوط ریل را راه اندازی کرده تا بتوانیم ریل را ارزان تر از ذوب آهن خریداری کنیم، اما برای توسعه تولید داخل، ریل تولید شرکت ذوب آهن را با قیمت ۳۰ درصد گاران‌تر خریداری می‌کنیم که این قراردادها در حال توسعه است.

وی در خصوص جزئیات بیش از ۲هزار کیلومتر راه آهن دو خط در کشور گفت: از ۲هزار کیلومتر، ۸۳۰ کیلومتر تحویل و آماده بهره برداری است.

پورسیدآقایی در پاسخ به سوال میزان، در خصوص میزان سرمایه گذاری خارجی در بخش کترینگ اظهار کرد: یک شرکت اتریشی با سرمایه ۱۲ میلیون یورو برای راه اندازی کترینگ در ایران و در شهر تهران سرمایه گذاری کرده که قرار است این کترینگ سرویس غذای قطارها و بعضا بیرون از قطار را تامین کند.

وی افزود: تعداد سرمایه گذاری خارجی بیشتر از ارزش آن در کشور اهمیت دارد و این امر موجب می‌شود تا ایران جای خود را در کشورهای دیگر توسعه داده و موضوع کترینگ در آینده نزدیک در شهر مشهد نیز راه اندازی خواهد شد که از این طریق در بخش کتربنگ ۳ نفراز کشور اتریش و ۱۱۰ نفر از ایرانی‌ها مشغول به کار شده‌اند که توسعه سرمایه گذاری خارجی موجب افرایش اشتغال در کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن تصریح کرد: در این سرمایه گذاری خارجی، اتریشی ها تنها سرمایه گذاری، طراحی و مدیریت کار کترینگ را بر عهده دارند و کارهای اجرایی بر عهده ایرانیان است، چنین سرمایه گذاری‌هایی به توسعه و اشتغال‌زایی در کشور کمک می‌کند.

ادامه دارد…

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.