تقویت ۲۶ واحدی شاخص بورس

|
0 دیدگاه

معامله‌گران تالار شیشه‌ای امروز شاهد تقویت حجم و معاملات سهام و اوراق مالی قابل معامله از سوی حقوقی‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود. اقدامی که اگرچه رقم‌های بالایی را با عنوان سیاست جدید متولیان بازار سرمایه نشان می‌دهد، اما عرضه و تقاضای واقعی سهام در بازار عمق ندارد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۶ مردادماه ۹۵، با افزایش ۲۶ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۸۵۵ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۱۷ واحدی به عدد ۱۴ هزار و ۴۳۰ واحد دست یافت، شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش ۱۰ واحدی عدد ۸۷ هزار و ۱۵۱ واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۸ واحدی عدد ۵۵ هزار و ۶۳ واحد را به نمایش گذاشت که شاخص بازار دوم با ۱۱۸ واحد افزایش روی عدد ۱۶۶ هزار و ۸۳۸ واحد ایستاد. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۴ واحدی عدد ۸۰۹ واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۳ واحد، ایران ترانسفو با ۲۵ واحد و پتروشیمی پردیس با ۲۳ واحد افزایش بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس بهنام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۲۶ واحد، بانک پاسارگاد با ۱۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۹ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.