تلاش دولتی‌ها برای تقویت ارتباطات با آمریکا از طریق خرید هواپیما

|
0 دیدگاه

یک اقتصاددان با بیان این که مقامات دولت ایران از موضوع خرید هواپیما از بوئینگ برای تقویت ارتباطات با آمریکا استفاده می کنند گفت: من امیدوارم آنها بر احساساتشان فائق آیند. آنها باید راه حلی بیابند که به نفع مردم باشد، نه به نفع غرب.

وابستگی ایران به هواپیماهای توپولوف روسی که از جمله به دلیل صدای بالای موتور آنها سال هاست ورود آنها به فرودگاه های غربی ممنوع اعلام شده، نشان می دهد که تحریم های هوانوردی، صنعت هوایی ایران را با مشکل مواجه ساخته است.

از زمان بحران روگان گیری در سال ۱۹۷۹، آمریکا فروش هواپیما و قطعات هواپیمای ساخت این کشور به ایران را ممنوع اعلام کرد. تحریم های هسته ای اتحادیه اروپا علیه ایران نیز قدرت خرید هواپیما توسط ایران را بیش از پیش محدود ساخته است. امروز ایران دارای یکی از پیرترین ناوگان های حمل و نقل هوایی جهان است و عمدتا با جت های سالخورده روسی و برخی هواپیماهای آمریکایی خریداری شده از طریق دلالان شرق اروپا و جنوب شرق آسیا پرواز می کند.

زمانی که در ماه ژانویه تحریم ها لغو شد، ایران بلافاصله مذاکرات با شرکت های بوئینگ و ایرباس برای خرید صدها فروند هواپیمای مسافربری را آغاز کرد. قراردادهای منعقد شده به ارزش ده ها میلیارد دلار بزرگترین دستاورد تجاری برجام بوده است.

بهروز قمری، استاد تاریخ دانشگاه ایلینویز که در سال های اخیر به ایران سفر داشته و با هواپیماهای قدیمی خطوط هوایی این کشور پرواز کرده می گوید: «این هواپیماهای جدید از اهمیت سیاسی و سمبلیک بالایی برای دولت ایران برخوردارند… زمانی که مردم عادی و سیاستمداران به غیراخلاقی و ظالمانه بودن این تحریم ها اشاره می کنند، مثال هایی از ایرلاین های ایرانی و ناوگان هوایی سالخورده آنها ذکر می کنند.»

مقامات ایرانی سال ها استدلال کرده اند که تحریم های آمریکا صنعت هوانوردی آنها را ناگزیر ساخته تا از جت های قدیمی استفاده کند و این مسئله موجب پایین آمدن امنیت پرواز برای مسافران ایرانی شده است. ایران یکی از بدترین سوابق ایمنی پرواز در جهان را داراست. از سال ۱۹۷۹ تاکنون، ۱۶۷۲ نفر در ۹۲ سانحه هوایی کشته شده اند.

در ماه ژوئن، ایران اعلام کرد که یک قرارداد ۲۵ میلیارد دلاری برای خرید یا اجاره بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما از شرکت آمریکایی بوئینگ منعقد کرده که بزرگترین قرارداد منعقده توسط یک شرکت آمریکایی با ایران از زمان قطع روابط دو کشور در سال ۱۹۷۹ است.

اما مخالفان جمهوری خواه توافق هسته ای در مجلس نمایندگان در ماه جولای مصوبه ای را به تصویب رساندند تا مانع از فروش این هواپیماها شوند. هرچند اوباما گفته که هر تلاشی برای توقف فروش هواپیما به ایران را وتو خواهد کرد، اما به نظر می رسد در گرماگرم رقابت های انتخاباتی بین جمهوری خواهان و دموکرات ها، بعید است که قبل از ماه نوامبر هواپیمایی به ایران تحویل داده شود.

مقامات شرکت بوئینگ همچنان به سفرهای خود به تهران و جلسه با مقامات هوانوردی ایران ادامه می دهد. آخرین سفر در اوایل اوت انجام گرفت. مقامات ایرانی گفته اند، آنها به توافقی اصولی دست یافته اند، اما تاخیر در نهایی شدن قرارداد را نشان دهنده تخطی آمریکا از اجرای توافق هسته ای می دانند.

حمید بعیدی نژاد، مذاکره کننده ایرانی گفته: «این مطمئنا نقض (توافق) است و ما با آن مقابله خواهیم کرد.»

برخی تحلیلگران معتقدند، ایران نمی تواند از عهده هزینه خرید این هواپیماها برآید و تکنیسین و فرودگاه کافی برای به کار گرفتن این هواپیماها را ندارد.

فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان مستقل در تهران گفت: «آنها (مقامات دولتی ایران) دارند از این (قراردادها) برای تقویت ارتباطات با آمریکا استفاده می کنند…اما من امیدوارم آنها بر احساساتشان فائق آیند. آنها باید راه حلی بیابند که به نفع مردم باشد، نه به نفع غرب.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.