رشد 20درصدی تولیدات کشور

تنها ۱۳واحد تولیدی تسهیلات دریافت کرده‌اند

|
0 دیدگاه

فتح اللهی گفت: در چهارماهه اول سال جاری شاهد رشد ۲۰ درصدی در تولید کشور بوده‌ایم که می‌توانیم رشد تولیدات را در آمارهای اعلام شده توسط رئیس جمهور به وضوح احساس کنیم.

افشار فتح اللهی،معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن استان تهران در بازدید امروز از ۲ کارخانه صنعتی استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به تامین مالی و پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی توسط بانک های عامل گفت: در حال حاضر برای تامین واحدهای صنعتی از مجموع ۱۶هزار میلیارد تسهیلات قابل پرداخت به صنایع کوچک و متوسط،هزار و سیصدو شانزده هزار میلیارد تومان سهم استان تهران است.

فتح اللهی ادامه داد: حدود هزار و بیست طرح تا صبح روز جاری به بانک ها معرفی شده که ۵۰درصد آن به بخش کشاورزی و ۵۰درصد دیگر به بخش صنعت تعلق گرفته است همچنین تعداد ۱۶۲طرح نیم کاره وجود دارد که در قالب طرح‌های صنعتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: از ۷۵۰۰ واحد مورد نظر برای پرداخت تسهیلات ۹۷۰ واحد سهم استان تهران است و در حال حاضر فقط ۱۳ واحد به ارزش ۱۹میلیارد و ۶۰۰ تومان از معرفی شدگان به بانک ها تسهیلات پرداخت شده که بانک های عامل قرار است تا پایان شهریور ماه سال جاری تمامی واحدها را تسهیلات دهند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن استان تهران با اشاره به این امر که اجرای طرح‌های وزارت صنعت فقط منوط به پول درمانی برای خروج از رکود نیست افزود: پول درمانی تنها نکته‌ای نیست که در اجرای طرح‌های جدید در نظر گرفته شده و به بحث های بازار تقاضا هم توجه ویژه‌ای خواهد داشت به همین خاطر وزارت صنعت واحدهایی انتخاب کرده است که به صورت کامل تعطیل نشده و فقط بازار فروش آن‌ها به علت نبود سرمایه در گردش کاهش یافته است.

وی در انتها تصریح کرد: تا روز گذشته ۲هزار و دویست تقاضا ثبت شده است و البته اخیرا واحدهای معدنی هم به دریافت کنندگان این تسهیلات اضافه شده است و با انجام ثبت نام میتوانند از این مزایا استفاده کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.