توافق ایران و پاکستان برای گشایش کانال‌های بانک‌های مرکزی دو کشور

|
0 دیدگاه

ایران و پاکستان روز سه شنبه با امضای یادداشت تفاهمی موافقت اصولی خود را با گشایش کانال های بانک های مرکزی دو کشور به منظور انجام مبادلات تجاری اعلام کردند.

ایران و پاکستان روز سه شنبه با امضای یادداشت تفاهمی موافقت اصولی خود را با گشایش کانال های بانک های مرکزی دو کشور به منظور انجام مبادلات تجاری اعلام کردند.

وزارت بازرگانی پاکستان این یادداشت تفاهم را با سفارت ایران در پاکستان امضا کرده است. دو طرف همچنین توافق کردند که موافقتنامه پیشنهادی تجارت آزاد بین ایران و پاکستان را اجرایی کنند.

یک مقام ارشد وزارت بازرگانی پاکستان که در نشست روز سه شنبه حضور داشت گفت: «دو طرف به صورت اصولی توافق کردند که به منظور مبادلات تجاری به ارزهای ملی حساب های بانکی در نزد بانک های مرکزی یکدیگر بگشایند.»

این مقام پاکستانی گفت، دو طرف همچنین توافق کردند گام های بیشتری را برای توسعه مبادلات تجاری و سرمایه گذاری دوجانبه از جمله اجرایی کردن موافقتنامه در حال بررسی تجارت آزاد ایران و پاکستان بردارند.

وی افزود، طرف ایرانی ضمن اعمال ملاحظات خود، پیش نویس پیشنهادی پاکستان در مورد موافقتنامه تجارت آزاد را به اسلام آباد باز گردانده است.

عدم وجود کانال های بانکی بین دو کشور مانع اصلی مکانیزم پرداخت های مربوط به مبادلات تجاری دو جانبه پس از لغو تحریم های ایران بوده است.

این مقام پاکستانی افزود: «این ساز و کار به جوامع تجاری دو طرف کمک خواهد کرد تا نگرانی های اساسی شان در مورد نبود مکانیزم های پرداخت رسمی را رفع کنند و در نهایت مبادلات تجاری دوجانبه را ارتقا دهند.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.