تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌‌ها به ۴۷۶ هزارتن رسید

|
0 دیدگاه

براساس گزارش مرکز آمار ایران، وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال ۱۳۹۴ جمعاً ۴۷۶ هزار تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

 وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال ۱۳۹۴ جمعاً ۴۷۶ هزار تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
چکیده آمار کشتار دام کشتارگاه‌های کشور ۱۳۹۴ منتشر شد.
براساس نتایج این طرح وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال ۱۳۹۴ جمعاً ۴۷۶ هزار تن گزارش شده است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
سهم گوشت گاو و گوساله با ۲۴۵ هزار تن و وزن لاشه حدود (۵۱ درصد)، گوسفند و بره با ۱۸۴ هزار تن (۳۹ درصد)، بز و بزغاله با ۳۷ هزار تن (۸ درصد) و سایر انواع دام‌ها با ۱۰ هزار تن (۲ درصد) از کل لاشه قابل مصرف بوده است.
با اجرای این آمارگیری، هر ساله میزان کشتار انواع دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های رسمی کشور توسط مرکز آمار ایران اعلام می‌شود. این آمارگیری از سال ۱۳۴۷ هر ساله توسط مرکز آمار ایران اجار و نتایج آن منتشر می‌شود.
براساس خلاصه نتایج این آمارگیری، در سال ۱۳۹۴ تعداد ۳۸۵ کشتارگاه رسمی در سراسر کشور فعالیت داشته‌اند که حاصل فعالیت آنها ذبح ۱۴ میلیون و ۱۱۶ هزار رأس انواع دام به شرح زیر بوده است:
گوسفند و بره ۱۰ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۵۸ رأس
بز و بزغاله ۲ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۸۹۰ رأس
گاو و گوساله ۱ میلیون ۲۷۷ هزار و ۷۱۲ رأس
گاو میش و بچه گاومیش ۲۸ هزار و ۶۸۹ رأس
شتر و بچه‌شتر ۲۲ هزار و ۴۹۹ نفر
مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در سال ۱۳۹۴ نسبت به سال ۱۳۹۳ مؤید افزایش ۱۲ درصدی مقدار تولید گوشت در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.
مقدار تولید گوشت نسبت به سال قبل برای گوسفند و بره ۱۱ درصد و بز و بزغاله ۱ درصد، گاو و گوساله ۱۴ درصد، گاومیش و بچه گاومیش ۵ درصد و برای شتر و بچه‌شتر ۲۱ درصد افزایش داشته است.
آمار مذکور شامل کشتار دام خارج از کشتارگاه‌ها نیست.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.