ثبت بیش از ۵۳ هزار معامله مسکن در کشور طی تیر سال جاری

|
0 دیدگاه

ریاست اتحادیه ی مشاورین املاک گفت در تیر ماه سال جاری در کل کشور ۵۳۸۶۵ قرارداد خرید و فروش و ۷۱۶۵۵ قرارداد اجاره به امضا رسید.

حسام عقبایی با بیان این که بازار مسکن طی سه سال گذشته در رکودی عمیق قرار داشته است گفت: سالهای ۹۲ تا ۹۴ را در حالی از سر گذراندیم که در ۵ ماهی که از ابتدای سال ۹۵ می گذرد وضعیت انجام معاملات مسکن در مجموع رو به رشد بوده است.

ریاست اتحادیه ی مشاورین املاک تهران با ارائه ی آمار بازار مسکن در ۳ ماهه ی گذشته  خاطر نشان کرد:در تیر ماه سال جاری در کل کشور ۵۳۸۶۵ قرارداد خرید و فروش و ۷۱۶۵۵ قرارداد اجاره به امضا رسیده است و همچنین در ۱۲ روز اول مرداد ماه سال جاری در کشور ۲۲۳۲۸ قرارداد خرید و فروش و ۲۸۴۵۸ قرارداد اجاره داشته ایم.

عقبایی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان بازار مسکن رشدی نداشته چنین اتفاقی را طبیعی و معمول خواند و اذعان کرد:در مجموع متوسط رشد معاملات در سطح استان تهران بیشتر از کشور و در حدود ۱۳ درصد بوده است اما این رشد به حدی نیست که بتوان گفت بازار مسکن طی آن از رکود خارج شده بلکه در حال حاضر در مرحله ی پیش رونقی هستیم که من آن را فاز اول خروج از رکود نامیده ام.

ریاست اتحادیه ی مشاورین املاک در خصوص عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه ی بازار مسکن تصریح کرد:قاعدتا دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع فعالیت خود بیشترین تمرکزش برای خانه دارسازی توده های ضعیف و متوسط جامعه فقط بر روی روشهایی نظیر ارائه ی تسهیلات و صندوق پس انداز بوده است.

وی در این باره اضافه کرد:دولت در این زمینه یا روش های دیگر را رد کرده و نپسندیده است و یا  هیچ کار عملیاتی و اجرایی در حوزه هایی مثل مسکن اجتماعی یا تولید مسکن استیجاری انجام نداده است.

عقبایی ضمن ذکر این مطلب که روش های بکار گرفته شده از سوی دولت در حوزه ی مسکن قطعا تأثیر داشته ،بهبود وضعیت بازار مسکن در ایران  را تنها  با ارائه ی یک فرمول غیر قابل حل دانست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.