جزئیات بزرگ‌ترین واگذاری سهام شرکت‌های دولتی

|
0 دیدگاه

۸۰ درصد از شرکت پتروشیمی دماوند به قیمت پایه حدود ۱۳۷۰ میلیارد تومان که ۱۰ درصد در وجه نقد و باقی مانده آن در اقساط ۸ ساله در ۱۴ شهریور ماه عرضه خواهد شد که یکی از بزرگ‌ترین مزایده های سال ۹۵ خواهد بود.

جعفر سبحانی در گفت‌وگویی در مورد آگهی عرضه واگذاری ۲۱۰۰ میلیارد تومانی سهام شرکت‌های دولتی در شهریور ماه، اظهار داشت: آگهی‌های واگذاری شرکت‌های دولتی در ماه‌های ابتدایی سال افت دارند که دلیل آن برگزار نشدن، مجامع شرکت‌ها است و عملا قیمت‌گذاری‌ها باید پس از تقسیم سود و زیان شرکتها و در تابستان صورت گیرد زیرا مجامع شرکت‌ها به طور معمول در تیرماه برگزار می‌شود و تا زمان برگزار نشدن مجمع و مشخص شدن سود و زیان آنها، نمی توان این شرکت ها را قیمت گذاری کرد.

وی با اشاره به بزرگ‌ترین آگهی‌ عرضه و واگذاری شرکت‌های دولتی در سال جاری افزود: امسال ۳ آگهی دیگر نیز داشتیم که ارقام آن ریز بودند اما اولین سری آگهی بزرگ سازمان خصوصی سازی مربوط به عرضه واگذاری ۲۱۰۰ میلیارد تومانی سهام شرکتهای دولتی است که متشکل از چند بخش در حوزه پتروشیمی می‌شود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: ۸۰ درصد از شرکت پتروشیمی دماوند به قیمت پایه حدود ۱۳۷۰ میلیارد تومان که ۱۰ درصد در وجه نقد و باقی مانده آن در اقساط ۸ ساله در ۱۴ شهریور ماه عرضه خواهد شد که یکی از بزرگترین مزایده های سال ۹۵ خواهد بود.

وی گفت: البته درسال ۹۴ نیزمزایده پتروشیمی دماوند برگزار شد که چندان موفق نبود.

سبحانی تصریح کرد: چند پتروشیمی دیگر نیز در لیست واگذاری‌ها هستند که شامل : ۲۰ درصد از پتروشیمی ابن سینا ، ۱۰ درصد از پتروشیمی دهلران، ۴۹ درصد از پلی اتیلن لرستان، ۹۲ درصد از شرکت نساجی قائمشهر و ۱۰۰ درصد از شرکت نخ کار هستند که مجموع ارزش آنها بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان می شود.

وی تصریح کرد: همچنین از سال گذشته واگذاری جایگاه‌های سوخت را آغاز کردیم که برخی از آنها به فروش رفتند و برخی دیگر به دلیل این که قیمت‌گذاری نشده بود همچنان باقی مانده است که در لیست واگذاری جدید قیمت گذاری و عرضه می‌شوند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از مجموع ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان واگذاری متعلق به جایگاههای سوخت است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.