جلوگیری از التهاب بازار تلفن همراه با سامان‌دهی نمایندگی آنها

|
0 دیدگاه

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت از مصرف کننده گفت: با ایجاد نمایندگی های رسمی برندهای گوشی خارجی در ایران می توانیم از التهاب بازار گوشی تلفن همراه جلوگیری به عمل آوریم.

سید جواد احمدی  در گفت‌وگو با برنامه روی خط خبر شبکه شش سیما در خصوص ضرب الاجل ۶ ماهه به شرکت‌های بین المللی تلفن همراه گفت: برخی از برندهای تلفن همراه امکان داشتن نمایندگی رسمی از طریق مجاری عمومی واردات کالا را دارند و در مقابل آن برخی از برندها امکان ثبت نمایندگی در ایران را نداشته و تقاضا برای خرید محصولات آن نیز زیاد است.

وی افزود: برندهایی که امکان ثبت دارند باید با گذراندن مراحل قانونی اقدام به ایجاد نمایندگی در داخل کشور کنند تا مصرف کنندگان ایرانی از خدمات پس از فروش و گارانتی برخوردار شوند اما برندهایی که این امکان را ندارند سازمان حمایت با کمک گمرگ، ستاد مبارزه با قاچاق، وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک طرح مشترک این برندها را شناسایی و با ارزیابی شرکت های وارد کننده ایرانی و سنجش توانمندی آنها در سازمان توسعه و تجارت به ثبت رسیده و از مجاری قانونی این کالاها وارد می‌شود.

احمدی با تاکید بر اینکه سیاست‌ها به گونه‌ای است که از التهاب در بازار جلوگیری شود، گفت: وضعیت بازار به سمتی است که گوشی قاچاق در بازار نداشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این فرصت ۶ ماهه تنها برای گوشی موبایل نیست و هر کالایی که پس از برجام امکان ایجاد نمایندگی رسمی در ایران دارد، باید این اقدام را انجام دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.