جهش چشمگیر مالکیت ویندوز ۱۰ بر بازار سیستم‌های عامل

|
0 دیدگاه

به نظر می‌رسد که ضرب العجل تعیین شده توسط مایکروسافت جهت به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ موجب شده است تا تعداد کاربران این سیستم عامل با افزایشی چشمگیر روبرو شوند.
آخرین آمار منتشر شده در زمینه مالکیت سیستم‌های عامل مختلف بر بازار مصرف نشان دهنده آن هستند که شرکت مایکروسافت توانسته است تا کاربران بیشتری را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ جذب کند.

بر اساس آمار دقیق انتشار یافته در طول یک ماه گذشته شاهد رشد چشمگیر تعداد کاربران ویندوز ۱۰ بوده و سرانجام مالکیتی بالای ۲۰ درصد برای کاربران این سیستم عامل به ثبت رسیده است.

آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز توانسته است تا در طول دو ماه گذشته مالکیت خود را از ۱۷.۴ درصد به ۲۱.۱ درصد از کل بازار افزایش بدهد.

شایان‌ذکر است که میزان استفاده از ویندوز ۸ و ۸.۱ نیز به‌صورت واضحی با همین نسبت با کاهش روبرو بوده‌اند ولی محبوبت ویندوز ۷ علیرغم قدیمی بودن آن همچنان حفظ شده است.

در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم عامل دسکتاپ جهان، ویندوز ۷ است که ۴۷ درصد بازار را در اختیار خود می‌بیند. ویندوز xp با ۱۰.۳ درصد در رتبه سوم قرار داشته و ویندوز ۸.۱ نیز با میزان مک os x 7.8 کاربران را به خود اختصاص داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.