لاریجانی: رفتار ایران در مسائل منطقه‌ای بسیار سنجیده است

حاشیه‌سازی برخی رسانه‌ها به صلاح کشور نیست

|
0 دیدگاه

علی لاریجانی روز پنجشنبه درسالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع) و درآستانه فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار درجمع مدیران رسانه های استان قم اظهار کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به مسائل منطقه ای نسبت به برخی کشورهای دیگر که نگاهی توطئه آمیز به این مسائل دارند، بسیار شرافتمندانه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مسائل مختلف کشور درحوزه های بین المللی و داخلی اظهار داشت: در حوزه بین المللی، چالش مهم کشور در موضوع مساله هسته ای بود که این مساله تمام شده نیست اما روی روال افتاده و در این مساله رو به جلو حرکت می کنیم.

وی، حل مساله هسته ای را باعث به وجود آمدن آرامشی درکشور برای حرکت کردن در کارهای دیگر دانست.
لاریجانی با بیان این که در مساله داخلی کشور با اقتصاد و آسیب های اجتماعی مواجه هستیم گفت: وضعیت اقتصادی کشور با چالش های عمده ای از جمله ساختار و رکود روبروست.

وی اذعان کرد: تا مسائل اقتصادی کشور حل نشود، نمی توان به سمت توسعه و آبادانی گام برداشت.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه توسعه کشور بدون فهم عمومی امکان پذیر نیست گفت: باید افکار عمومی را ترغیب کنیم که توسعه کشور در گروی تولید ملی است و مردم بدانند که آبادانی با کارآفرینی و تولید به دست می آید و جوانان باید به این سمت سوق داده شوند.

لاریجانی به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی و تولید ملی اشاره کرد و افزود: باید دغدغه های معظم له درخصوص مسائل اقتصادی را جدی گرفته و البته رسانه های کشور در این زمینه می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

وی با انتقاد از برخی رسانه های کشور که این مسیر را طی نمی کنند و ذهن ها را به سمت و سوی دیگر سوق می دهند گفت: این که برخی رسانه ها به دنبال برجسته کردن مسائل حاشیه ای هستند و از پرداختن به اصل موضوع دریغ می کنند اصلا به صلاح کشور نیست.

وی خاطرنشان کرد: البته این مساله ربطی به جناح و یا فکری خاص ندارد و همه با هر فکری باید حضور داشته باشند، چراکه نقطه مشترک همه جناح ها حفظ انقلاب است.

وی در عین حال گفت: با ظن و گمان نباید به مسائل کشور نگاه کنیم و انتقادها در مسائل مختلف باید سازنده و درست بیان شود.
لاریجانی با بیان اینکه ۱۸ میلیون تن در کشور درگیر مسائل آسیب های اجتماعی از حاشیه نشینی گرفته تا دیگر مسائل هستند گفت: حل این مسائل مستلزم همت ملی است.

لاریجانی با اشاره به مشکلات بیمه ای خبرنگاران اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به خصوص مسئولانی که در واریز اولیه مبلغ بیمه خبرنگاران خود مشکل دارند، به آنها کمک کرده و حمایت های لازم را در این خصوص انجام دهد.

وی با بیان اینکه بخش فرهنگ و مطبوعات را باید بیشتر مورد حمایت قرار داد گفت: فراگیری مطبوعات در کشور ما کم است و از رسانه ها باید حمایت بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به مشکلات ساختاری افزود: مشکل کشور از این مساله ناشی می شود که حدود ۷۸ درصد از منابع کشور خرج امور جاری می شود که این مشکل امکان رسیدگی به همه بخش های کشور را نمی دهد.

لاریجانی با بیان این که رشد کشور در گذشته منفی بوده و اکنون رو به جلوست ابراز امیدواری کرد که فضای کشور به سمت آبادانی، تولید، کارآفرینی و سرمایه گذاری سوق پیدا کند

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.