حضور ۳ شرکت خارجی در صنایع شوینده ایران تا سال آینده

|
0 دیدگاه

محمدرضا حیدری در یک نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص حضور شرکت‌های خارجی در صنعت شوینده ایران، گفت:‌ شرکت‌های خارجی علاقه زیادی به حضور در صنعت شوینده ایران دارند و بر این اساس، مذاکراتی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حال انجام است.

عضو انجمن صنایع شوینده از مذاکره تولید‌کنندگان داخلی محصولات شوینده با شرکت‌های خارجی خبر داد و گفت: تا سال آینده شاهد حضور دو تا سه شرکت خارجی در صنایع شوینده ایران خواهیم بود.
محمدرضا حیدری در یک نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص حضور شرکت‌های خارجی در صنعت شوینده ایران، اظهار داشت:‌ شرکت‌های خارجی علاقه زیادی به حضور در صنعت شوینده ایران دارند و بر این اساس، مذاکراتی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر واردات بخش مهمی از مواد شوینده از سوی دولت محدود شده که همین مسئله عاملی برای تلاش شرکت‌های خارجی در مذاکره با تولیدکنندگان ایرانی بوده است و تا سال آینده شاهد حضور دو تا سه شرکت خارجی به صورت مشارکتی و کارمزدی تولید در صنایع شوینده ایران خواهیم بود.

وی با اشاره به کیفیت بالای تولیدات صنایع شوینده ایران، گفت: دقت در تولید، بهره‌وری و کار تحقیقاتی و علمی عاملی برای تولید محصولات باکیفیت در ایران است.

حیدری با اشاره به صادرات محصولات شوینده ایران به کشورهای دیگر،‌ گفت: به دلیل وجود صنایع پتروشیمی در ایران، صادرات محصولات شوینده به کشورهای دیگر صورت می‌گیرد به طوری که پودر شوینده بیشترین محصول صادراتی صنایع شوینده ایران است که این محصول در بسته‌بندی‌های ۵۰۰ گرمی تا ۲۰ کیلویی صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه برابر نیاز کشور به محصولات شوینده، ظرفیت تولید ایجاد شده است،‌ گفت: شرکت‌ها توانسته‌اند بخشی از کاهش فروش ناشی از رکود بازار را از طریق صادرات جبران کنند.

وی برنامه‌ریزی استراتژیک، جابجایی مشاغل و نظام پیشنهادات را به عنوان سه اصل مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: رقابت بین تولیدکنندگان باید یک رقابت سالم باشد اما در حال حاضر شاهد رقابت ناسالم در صنعت شوینده هستیم و برخی شرکت‌ها به دنبال از رده خارج کردن شرکت‌های دیگر هستند که کار درستی نیست.

عضو انجمن صنایع شوینده با بیان اینکه در حال حاضر تولیدات صنعت شوینده دارای کیفیت بالایی است، ادامه داد: یکی از شرکت‌ها نسبت به تولید و صادرات کالای نامرغوب اقدام کرده بود که مورد اعتراض سایر تولیدکنندگان قرار گرفت و کار خود را اصلاح کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.