حل مشکلات تولیدکنندگان مرغ‌ با صادرات گوشت سفید

|
0 دیدگاه

رکنی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده، گفت: همجواری با برخی کشورها از جمله افغانستان و عراق زمینه مساعد برای صادرات در این حوزه را فراهم کرده است که با توجه به مساعدت دولت، صادرات مرغ و تخم مرغ ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی مصرف گوشت مرغ در کشور دو میلیون تن در سال است، ولی با زیرساخت‌های ایجاد شده، زمینه تولید دو و نیم میلیون تُن گوشت سفید در کشور وجود دارد.

حسن رکنی اظهار کرد: در زمان عرضه و جوجه‌ریزی تولیدکنندگان، گاهی اوقات توازن بازار دچار مشکل شده و قیمت مرغ غالباً از قیمت واقعی تمام‌شده ارزان‌تر عرضه شده و سبب بروز مشکلاتی برای تولیدکنندگان این بخش می‌شود.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل مرغداران را صادرات گوشت سفید برشمرد و تصریح کرد: یکی از اقدامات دولت در بخش کشاورزی صادارت است که صادرات در بخش شیر و لبنیات نهایی شده و با نهایی شدن صادرات مرغ واحدهای نیمه‌فعال تولید مرغ گوشتی فعال می‌شود.
رکنی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم مرغ در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده، اضافه کرد: همجواری با برخی کشورها از جمله افغانستان و عراق زمینه مساعد برای صادرات در این حوزه را فراهم کرده است که با توجه به مساعدت دولت، صادرات مرغ و تخم مرغ ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.