حل مشکل آب منطقه بریس و پسابندر تا دو سال آینده

|
0 دیدگاه

پس از پیگیری های صورت گرفته از شرکت آب و فاضلاب کشوری مطلع شدیم مشکل آب بندر بریس و پسا بندر با اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی نهایتا تا دو سال آینده برطرف خواهد شد.

شهروندان بندر بریس واقع در ۶۰ کیلومتری شرق منطقه چابهار در استان سیستان و بلوچستان طی تماس هایی با خبرگزاری میزاناطلاع دادند با وجود جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر، همچنان برای آب شرب از تانکر استفاده می کنند و برای خرید هر تانکر ۱۲ هزار لیتری، ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه می کنند.

تحمل شرایطی که در فصل تابستان با شدت گرفتن گرمی هوا و وجود ریزگردهای محلی سخت تر می شود و این میزان از محرومیت با وجود واقع شدن در منطقه آزاد چابهار بیشتر از قبل به چشم می آید.

از همین رو شرایط بندر صیادی بریس و بحران آب در این استان را طی گزارش آب در سیستان و بلوچستان خاطره شد،انعکاس دادیم.

همچنین معضل کمبود آب این منطقه را با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشوری در میان گذاشتیم، حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در این خصوص گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پروژه های بسیار خوبی برای استان سیستان و بلوچستان تعریف شده است.

جانباز افزود: در سال های گذشته بخش خصوصی اقدامات قابل توجهی در این مناطق انجام داد که از نمونه های آن می توان به پروژه نمک زدایی اشاره کرد.همچنین با توکل به خدا  در سال جاری تلاش می کنیم بخش های از مجتمع آبرسانی استان سیستان و بلوچستان را آغاز کنیم تا همزمان با کار آب شیرین کن آب به دست مردم این مناطق برسد.

وی در ادامه به مشکلات منطقه بریس و پسا بندر اشاره و بیان کرد: پروژه های صندوق توسعه در بیشترین زمان یک سال تا یک سال نیم زمان بر خواهد بود در نتیجه به طور قطع تا دو سال آینده این مناطق دارای نعمت آب شرب لوله کشی خواهند شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.