خراسان رضوی دارای ظرفیت های فراوان در عرصه بومگردی و طبیعت گردی است

|
0 دیدگاه

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استان خراسان رضوی دارای ظرفیت های فراوان در عرصه بومگردی و طبیعت گردی می باشد.

مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی ارگ رادکان چناران در خراسان رضوی افزود: توسعه گردشگری روستایی و شناسایی و تقویت روستاهای هدف گردشگری بسیار مهم و مورد توجه این سازمان است.
وی بیان کرد: ساخت اقامتگاه های بوم گردی می تواند موجب توسعه گردشگری روستایی و افزایش ماندگاری گردشگران شود.
وی گفت: این استان دارای تعداد بسیاری آثار فرهنگی – تاریخی است که بیشتر آنها به عنوان مقصد سفر و محل بازدید گردشگران داخلی و خارجی است.
سلطانی فر افزود: میراث فرهنگی و آثار تاریخی متعلق به همه مردم است و همگان باید در حراست و حفاظت از این آثار توجه و دقت لازم را داشته باشند.
وی اظهار کرد: مشارکت مردم در حفاظت از آثار تاریخی می تواند به حفظ هرچه بهتر این آثار و نگهداری از آن ها کمک کند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توجه به آثار فرهنگی – تاریخی و دقت در نگهداری و حفاظت از آنها می تواند موجب آشنایی هرچه بهتر گردشگران داخلی و خارجی با این آثار شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم گفت: اقامتگاه بوم گردی ارگ رادکان به عنوان نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان چناران توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری حدود ۱۰ میلیارد ریال احداث شده است.
سید جواد موسوی افزود: این اقامتگاه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و زیر بنای ۵۰۰ متر احداث شده و دارای ۱۲ اتاق است.
وی اظهار کرد: افتتاح این اقامتگاه بوم گردی زمینه اشتغال ۳۰ نفر را به صورت مستقیم و ۲۰ نفر دیگر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است.
برج رادکان درروستای رادکان از توابع شهرستان چناران در استان خراسان رضوی قرار دارد که ارتفاع آن ۳۵ متر، قطر داخلی آن ۱۴ متر و قطر خارجی آن ۲۰ متر می باشد.
منظر بیرونی بنا تا ارتفاع ۲٫۵ متری به شکل ۱۲ ضلعی و از آن جا تا زیر گنبد به صورت ۳۶ ترک نیم ستونی ساخته شده است.
برج رادکان دارای گنبد مخروطی شکل است که ساختمان آن در سال ۶۰۷ قمری به پایان رسیده است.
این برج اثر ریاضی دان، ستاره شناس و دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی است و هم اکنون مکانی ارزشمند برای رصد ستارگان می باشد که تورهای گردشگری برای عکاسان نجوم و نیز برای بازدید گروه های نجوم و علاقه مندان به رصد از این برج برگزار می شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شرکت در مراسم جشن ‘مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگ ها’ به استان خراسان رضوی سفر کرده است.
بازدید از برخی آثار تاریخی خراسان رضوی و سفر به چند شهرستان این استان از دیگر برنامه های سفر سلطانی فر است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.