آش اتریشی‌ها برای قطارهای ایرانی

خروج واگن‌های ۴۵ ساله تا پایان آذر امسال

|
0 دیدگاه

وزیر راه و شهرسازی از خروج واگنهای ۴۵ ساله ناوگان ریلی کشور تا پایان آذرماه امسال خبر داد.

عباس آخوندی با اشاره به اضافه شدن دو رام قطار در مسیر تهران-مشهد، اظهار کرد:‌ خوشبختانه این دو رام قطار توسط سازندگان داخلی ساخته شده است.

وی با تاکید بر این‌که متعهد به نوسازی ناوگان ریلی هستیم، تصریح کرد:‌ ناوگان ریلی کشور بسیار کهنه و فرسوده است که در راستا نوسازی آن سال گذشته ناوگان با عمر بالای ۵۵ سال از شبکه ریلی خارج شد.

وی با یادآوری این‌که سال گذشته واگنهایی با عمر ۶۴ سال در شبکه ریلی سیر می‌کردند، بیان کرد: تا پایان آذرماه امسال واگنهای با عمر بالای ۴۵ سال از شبکه ریلی خارج می‌شود که با این کار متوسط عمر ناوگان ۱۰ سال کاهش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که سال آینده نیز واگنهای با عمر بالای ۳۵ سال از ناوگان خارج می‌شود، گفت: حمل‌ونقل حومه‌ای به خوبی در حال فعال شدن است به‌طوریکه سال گذشته ۴٫۵ میلیون نفر از طریق قطارهای حومه‌ای جابجا شدند و امسال این رقم به ۷ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی همچنین امروز در مراسم افتتاح کترینگ قطار حضور داشت. این کترینگ با سرمایه‌گذاری اتریشی‌ها در ایران ایجاد شده و از چند سرآشپز این کشور استفاده می‌کند.

به گفته یکی از دست‌اندرکاران ایرانی راه‌اندازی این طرح، کترینگ مذکور در فاز اول قابلیت تولید ۴۰ هزار سرویس پذیرایی در انواع مختلف ایرانی و فرنگی را در طول شبانه روز دارد و می‌تواند نیازمندی‌های راه‌آهن را تا ۱۰ سال آینده تامین کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.