خودروسازان جزئیات قراردادهای جدید را به سازمان ملی استاندارد ندادند

|
0 دیدگاه

معاون نظارت سازمان ملی استاندارد گفت: خودروسازان از اعلام جزئیات سطح کیفی خودروهای جدیدی که قرار است در قالب قراردادهای جدید تولید کنند به این سازمان امتناع کرده اند.

وحید مرندی مقدم امروز در نشست خبری در رابطه با آخرین جزئیات کیفیت بنزین سطح کشور، اظهارداشت: متأسفانه به دلیل برخی معذوریات بررسی کیفیت بنزین به وزارت نفت واگذار شده بود اما خوشبختانه از سال ۹۳ سازمان ملی استاندارد به صورت جدی به این موضوع ورود پیدا کرده و در سال ۹۳ از ۸ کلان شهر نمونه برداری خود را آغاز و نتایج آن را اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه به زودی گزارش تحلیلی کیفیت بنزین در سال ۹۴ منتشر خواهد شد، افزود: در سال ۹۴ اولین آزمایشگاه بنزین در بندرعباس راه اندازی شد که بر این اساس از ۸ کلانشهر نمونه برداری لازم صورت گرفته است. براساس این گزارش  در سال ۹۴ کیفیت بنزین مصرفی ۷ درصد نسبت به سال ۹۳ ارتقاء داشته و بهترین وضعیت بنزین را کلانشهرهای تهران و شیراز و بدترین کیفیت را اصفهان و اراک داشته است که نتایج تحلیلی را برای پالایشگاه ها نیز ارسال خواهیم کرد.

معاون نظارت سازمان ملی استاندارد در رابطه با بازنگری استاندارد خودروهای داخلی که در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، گفت: هم اکنون مشغولِ به روز رسانی استاندارد خودروها هستیم تا تعداد استانداردها را از ۵۱ مورد به ۸۱ مورد افزایش دهیم. البته برای تدوین این استانداردها برنامه زمان‌بندی سه ساله تعریف شده که یک سال آن گذشته است.

وی با بیان اینکه تدوین ۱۰ استاندارد جدید خودروی در حال اتمام بوده و مابقی استانداردهای خودرو هم تا دوسال آینده انجام خواهد شد در خصوص کیفیت گازوئیل های عرضه شده در بازار هم اظهارداشت: گازوییل مشمول استاندارد اجباری نیست ولی سازمان استاندارد نمونه برداری از گازوئیل انجام داده و نتیجه آن را تا یک ماه آینده اعلام خواهد کرد.‬

*خودروسازان جزئیات قراردادهای خارجی خود را به سازمان ملی استاندارد اعلام نکردند

مرندی در ادامه با اشاره به قراردادهای جدید خودروسازان با شرکت های خارجی گفت: قرار بود خودروسازان در قراردادهای خارجی خود سطح کیفی خودروهای جدیدی را که ‌می خواهند تولید کنند به سازمان استاندارد اعلام کنند اما متأسفانه تا به امروز این کار انجام نشده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز خودروسازان قراردادهای خارجی خود در خودروهای تولیدی را به سازمان ملی استاندارد اعلام نکرده اند، افزود: رئیس سازمان ملی استاندارد نیز این موضوع را به وزیر صنعت اعلام کرده است که امیدواریم قبل از تولید برای جلوگیری از مغایرت استاندارد این خودروها در جریان قراردادهای جدید قرار بگیریم.‬‎

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.