درآمد حاصل از اجرای برجام تاکنون چقدر بوده است؟

|
0 دیدگاه

شهریور سال گذشته و در روزهایی که بحث بر سر تایید یا عدم تایید برجام در کشور بود، آقای اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در مصاحبه با روزنامه شرق خسارت هر روز تاخیر در اجرای برجام را صد میلیون دلار اعلام کرد.

ابراهیم رضایی در اینستاگرام خود نوشت: شهریور سال گذشته و در روزهایی که بحث بر سر تایید یا عدم تایید برجام در کشور بود، آقای اکبر #ترکان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در مصاحبه با روزنامه شرق خسارت هر روز تاخیر در اجرای برجام را صد میلیون دلار اعلام کرد. آقای ترکان یک شخص معمولی و صرفاً هوادار دولت نیست بلکه او از نزدیکان رییس‌جمهور و مشاور او و نیز دارای چند سمت دولتی است که بدون اطلاع حرفی نمی‌زند. در کنار این سیروس ناصری از همکاران سابق آقای روحانی (عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای) و حامی پروپاقرص برجام نیز مهرماه پارسال در مصاحبه با روزنامه اعتماد خسارت عدم اجرای برجام را روزانه ۴۰۰ میلیارد تومان محاسبه کرد. در برخی دیگر از مواضع دولتی‌ها خسارت مورد اشاره تا ۱۵۰ میلیون دلار هم اعلام شده است.
اکنون بیش از ۲۰۰ روز از اجرای برجام گذشته است. طرف ایرانی به همه تعهدات سنگین خود در برجام عمل کرده است. یک محاسبه ساده –مطابق کفِ اظهارات دولتمردان- نشان می‌دهد که طی این مدت باید بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار سود ناشی از اجرای برجام نصیب کشور شده باشد. اگر قیمت دلار را ۳۵۰۰ تومان حساب کنیم، می‌شود ۷۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان یعنی هفتار هزار میلیارد تومان. این رقم بیش از ۲۳ برابر رقم اختلاس سه هزار میلیاردی و بیش از هشت برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت است.
آقای روحانی! آقای جهانگیری! شما که الحمدلله اهل سوءاستفاده از بیت‌المال نیستید و علاقه زیادی دارید که بدانید درآمدهای کشور در دولت قبل کجا هزینه شد، لطفا بفرمایید که با ۷۰ هزار میلیارد تومان حاصل اجرای برجام چه کرده‌اید؟

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.