درخواست بیمه ۱۰۰ میلیون دلاری خودروسازی

|
0 دیدگاه

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران جزئیات درخواست ۱۰۰ میلیون دلاری یکی از شرکت‌های خودرویی برای بیمه صادرات خودرو به سوریه را تشریح کرد.

آرش شهرآیینی، در مورد درخواست ۱۰۰ میلیون دلاری خودروسازان به منظور بیمه صادرات خودرو، اظهار کرد: در برنامه‌های جدید وزات صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده که افزایش ۱۰ میلیارد دلاری صادرات محقق شود و در این زمینه سهم بخش‌های مختلف تعیین شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا درخواست ۱۰۰ میلیون دلاری یکی از خودروسازان به منظور بیمه صادرات خودرو به سوریه ارائه شده و در حال بررسی است.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به این‌که درخواست به دلیل انجام صادرات خودرو به سوریه ارائه شده است، گفت: بیمه مذکور به این دلیل ارائه شده که اگر طرف‌های سوریه‌ای نتوانستند مطالبات خود را پرداخت کنند، صندوق جبران خسارت کند.

شهرآیینی اضافه کرد: فعالیت صندوق ضمانت صادرات در این جهت خواهد بود که پس از صادرات ریسک عدم بازپرداخت خریداران را برای صادرکنندگان بیمه می‌شود. در همین راستا اگر پرداخت هزینه توسط طرف خریدار انجام نشود، جبران خسارت شده و به دنبال وصول خسارت گام بر می‌داریم هرچند در این راستا وثیقه‌های مختلف دریافت می‌شود، اما این موضوع حالت‌های مختلفی دارد. بعضا خریدار معتبر بوده و صرف یک قرارداد حساب باز و بدون هیچ‌گونه تضمین اضافه ریسک را قبول می‌کنیم، اما بعضا هم ممکن است خریدار معتبر نبوده و به همین دلیل تقاضای بازکردن ال سی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این‌که در مورد درخواست این  شرکت خودرویی با توجه به وضعیت فعلی سوریه خیلی محتاط عمل خواهیم کرد، عنوان کرد: با توجه به شرایط این کشور و ریسک موجود دراین زمینه بررسی و دقت عمل تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.