درخواست سیمانی‌ها از سازمان مدیریت برای دریافت تسهیلات

|
0 دیدگاه

دبیر انجمن سیمان در خصوص استمهال بدهی کارخانجات سیمان به دولت گفت: در جلساتی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر صنعت برگزار کردیم، موضوع استمهال بدهی‌ها و اختصاص تسهیلات به واحدهای سیمانی مطرح شد.

عبدالرضا شیخان با اشاره به تفاهمات به عمل آمده میان انجمن تولیدکنندگان سیمان و وزارت راه، اظهار داشت: قرار شده امسال وزارت راه برای تأمین نیاز خود دو میلیون تن سیمان خریداری نماید. همچنین تفاهماتی برای ایجاد جاده‌های بتنی در سطح کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه ظرف دو هفته اخیر تولیدکنندگان سیمان جلساتی را با مسئولین سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و وزیر صنعت برگزار کرده‌اند، افزود: در این جلسات مشکلات بخش صنعت بیان و قرار شد برای تحریک تقاضای این حوزه اقدامات لازم صورت گیرد.

دبیر انجمن سیمان با اشاره به اینکه کارخانجات سیمان درخواست تسهیلات مستقیم از دولت ندارند، گفت: پیشنهاد شده تا تسهیلاتی در اختیار این حوزه قرار گیرد تا بخشی از مشکلات تولیدکنندگان برطرف شود. البته هنوز بر روی رقم تسهیلات توافقی صورت نگرفته و این موضوع در جلسه‌ای که در سازمان مدیریت برگزار می‌شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شیخان در خصوص استمهال بدهی کارخانجات سیمان به دولت نیز تصریح کرد: در جلساتی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر صنعت برگزار کردیم، موضوع استمهال بدهی‌ها مطرح شد که به پیشنهاد ما اگر دولت یک خط اعتباری برای مصارف و هزینه‌های قبوض تولیدکنندگان سیمان در نظر بگیرد به طور حتم بخشی از مشکلات برطرف می‌شود.

وی به پیگیری مطالبه ۲۹ میلیون دلاری تولیدکنندگان سیمان از دولت اشاره کرد و افزود: بابت توقف ۲۰ روزه کارخانجات سیمان ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی برای کشور بوجود آمد و قرار شد براساس تعاملات با وزارت نفت معادل ۲۹ میلیون دلار بابت آن توقف به کارخانجات پرداخت کنند که متأسفانه هنوز این امر اجرایی نشده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.