در صحن با تغییرات زیادی رو به رو می‌شود

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون صنایع درباره چگونگی تائید برنامه ششم در کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این لایحه هر چند با ۱۶ رای در کمیسیون تائید شد اما در صحن علنی حتما با تغییرات زیادی مواجه می‌شود.

محمد رضا منصوری، نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه برنامه ششم توسعه هر چند با ۱۶ رای مثبت و ۶ رای منفی در کمیسیون  صنایع، به عنوان نخستین کمیسیون تائید شد اما به دلیل ماهیت و جزئیات آن، در صحن علنی حتما با تغییرات زیادی مواجه می‌شود.

وی افزود، این لایحه نیاز به مطالعه بیشتر دارد و مطمئنا در صحن علنی مجلس تعداد زیادی از موارد لایحه‌ای که از سوی دولت ارائه شده است، رای نمی‌آورد.

عضو کمیسیون صنایع در حوزه فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی گفت: به نظر می‌رسد مردم در حوزه اقتصادی افراط و تفریط را کنار گذاشته‌اند و نوعی تعادل را در هزینه‌ها رعایت می‌کنند، در واقع مهمترین مشکلات کشور بحث بهره‌وری می‌باشد، هزینه بالای تولید در کشور یکی از وجوه بهره وری پائین در اقتصاد می‌باشد.

منصوری تصریح کرد، اصل ۴۴ قانون اساسی نیز بر موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید دارد، منتها در این عرصه با چالشهایی مواجه هستیم.

وی ادامه داد، به عنوان مثال درباره شرکتهایی که واگذار می شود، شاهد هستیم مدیران و بدنه نسبت به واگذاریها مقاومت می‌کنند این نیز یکی از مشکلاتی است که اجازه نمی‌دهد مردم به عرصه اقتصادی ورود عمده داشته باشند.

نماینده مردم ساوه در مجلس  یکی از راههای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی را بالا رفتن درآمد از هزینه‌ها عنوان کرد و گفت: به نظر می رسد بالا بودن هزینه تولید یک مشکلی است که میتوان با تاکید بر بحث افزایش بهره وری آن را نیز تا حدودی تصحیح کرد.

عضو کمیسیون صنایع درباره رکود حاکم بر صنایع، کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و انتظار رشد ۸ درصدی در برنامه ششم توسعه گفت: به نظر می‌رسد وضعیت واحدهای تولید در امسال تحرک داشته باشد، اما باید توجه داشت که وضعیت مطلوب همان رشد ۸ درصدی است که در لایحه برنامه ششم ذکر شده است.

منصوری ادامه داد، برای رسیدن به هدف ذکر شده در برنامه ششم در همه عرصه‌ها باید یک پویایی و تحرک ایجاد شود. یکی از نکات مهم در این عرصه بحث آموزش است که در همین رابطه یک طرح را آماده کرده‌ایم که به نوعی یک نوع تحول در عرصه آموزشی ایجاد می‌کند و به نوعی کارآفرین بودن را از کودکی برای دانش آموزان جا بیاندازد.

وی افزود، از آنجا که هیچ راهی به غیر از این نوع آموزشهای پایه‌ای برای خروج از این وضعیت وجود ندارد ریاست مجلس نیز از این طرح حمایت کرده اند و به زودی در صحن مجلس مطرح می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.