در قراردادهای نفتی و فروش نفت اولویت شرق یا غرب مدنظر نیست

|
0 دیدگاه

کاردر با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به شرق وجود ندارد، گفت: قیمت فروش نفت ایران به شرق و غرب به یکدیگر نزدیک شده و تخفیفات خاصی برای شرق در نظر گرفته نشده است.

علی کاردر در نشست خبری هفته دولت شرکت ملی نفت، در پاسخ به سؤال میزان مبنی بر اینکه، با توجه به برخی تحلیل‌ها مبنی بر اینکه نگاه شرکت ملی نفت به سمت شرق است ایا در قراردادهای جدید و فروش نفت تخفیفاتی برای شرق در نظر گرفته خواهد شد و قیمت فروش نفت ایران برای هر کشور متفاوت است، اظهار کرد: شرکت ملی نفت نگاه ویژه‌ای به شرق ندارد.

وی افزود: قبل از تحریم‌ها شرق حجم قابل توجهی نفت از ایران خریداری کرد و با اعمال تحریم و ایجاد سقف، شرق اسیا همچنان خرید خود را حفظ کرد که با رفع تحریم‌ها و برداشت سقف میزان معاملات آن ها با ایران افزایش یافت که این موضوع نیز بی تأثیر از ارتباطات مالی شرق با ایران نبوده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: تخفیف خاصی برای شرق در نظر گرفته نشده و تعامل معمولی با شرق وجود دارد، میزان خرید و انعقاد قراردادهای نفتی با توجه به پتروشیمی و پالایشگاه‌های طرف مقابل است که در حال حاضر پتروشیمی‌های غرب به صورت ترکیبی است.

کاردر تاکید کرد: تخفیف خاصی برای شرق در نظر گرفته نشده است و قیمت تا حدودی با توجه به مباحث منطقه‌ای تعیین می‌شود و تفاوت قیمت فروش نفت به غرب و شرق تا حدودی به یکدیگر نزدیک شده است و به صورت ماهانه قیمت پایه نفت ایران اعلام می‌شود.

وی قيمت متوسط فروش نفت ايران در ٤ ماهه نخست سال‌جاری را حدود ٤٠ دلار اعلام كرده است.

خبر در حال تکمیل است…

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.