دسترسی بیمه مرکزی به اطلاعات وسائل نقلیه موتوری قطع شد

|
0 دیدگاه

دسترسی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به اطلاعات وسائل نقلیه موتوری زمینی دارای پلاک ملی، اطلاعات کروکی های تصادفات، اطلاعات نمرات منفی و گواهینامه های صادره از سوی نیروی انتظامی با اختلال روبرو شده است.

یک مقام مسئول گفت: مدتی است نیروی انتظامی، اطلاعات مربوط به مشخصات بیمه گذاران شخص ثالث را در اختیار بیمه مرکزی -به عنوان نهاد حاکمیتی دولت- قرار نداده است.
وی افزود: در مکاتبات متعدد انجام شده توسط بیمه مرکزی در این زمینه، بر ضرورت وجود یک شبکه ایمن و اختصاصی بین دو نهاد بیمه مرکزی و نیروی انتظامی تاکید و اعلام شده که قطعی سرویس آنلاین اطلاعات مربوط به وسائل نقلیه و سایر موارد یاد شده علاوه بر اختلال در صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت شرکت های بیمه، سبب ورود حجم انبوهی از اطلاعات نادرست خودرو به بانک های اطلاعاتی می شود.
همچنین این موضوع حتی سرویس های برون سازمانی مانند پروژه قطع سهمیه سوخت خودروهای دیزلی فاقد بیمه نامه را که به اطلاعات درست نیاز مبرمی داشته با چالش های جدی روبرو کرده است.
وی یادآورشد: در ماده ۵۵ قانون بیمه شخص ثالث، نیروی انتظامی مکلف شده ترتیبی اتخاذ کند که امکان دسترسی به بانک های اطلاعاتی آن نیرو در بخش های مربوط به مشخصات وسائل نقلیه، دارندگان آنها، گواهینامه های صادر شده و همچنین سوابق تخلفات و تصادفات رانندگان از طریق سامانه های الکترونیکی به صورت بر خط (آنلاین) برای مراجع قضایی، صندوق تامین خسارت های بدنی و بیمه مرکزی فراهم می شود.
وی خاطرنشان ساخت: به طور معمول نیروی انتظامی که خود نیز در کارگروه ذیربط حضور دارد باید پاسخگوی این موضوع باشد زیرا قطع این سرویس، نقض قانون محسوب می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.