دماسنج بازار سرمایه ۱۱۸ واحد رشد کرد

|
0 دیدگاه

در آخرین روز معاملاتی این هفته بورس، دماسنج بازار سرمایه ۱۱۸ واحد بالا رفت و به رقم ۷۸ هزار ۸۲ واحدی رسید. حجم معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شاهد رشد بود.

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار امروز از ابتدای باز شدن معاملات با شیب تند شروع به رشد کرد به طوری که در ۱۰ دقیقه اول شاخص حدود ۲۵۰ واحد بالارفت و کانال ۷۸ هزار و ۲۰۰ واحدی را رد کرد، اما پس از آن با افت و خیز هایی مواجه شد و در نهایت در تراز ۷۸ هزار و ۷۲ واحد به کار خود پایان داد.

شاخص کل هم‌وزن امروز ۱۹ واحد افت کرد و به رقم ۱۴ هزار ۴۷۵ واحدی رسید، اما شاخص آزاد شناور ۱۷۶ واحد صعود کرد و عدد ۷۸ هزار و ۳۰۸ واحدی را نشان داد. شاخص بازار اول با ۲۴ واحد نزول رقم ۵۵ هزار و ۶ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار دوم با ۰.۵۳ رشد تقریبا در تراز روز گذشته باقی ‌ماند.

سه نمادی که بیشترین تاثیر را در شاخص کل امروز داشتند به ترتیب صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری قدیر و بانک خاورمیانه بودند.

ارزش معاملات آخرین روز امروز به رقم ۲۴۱ میلیارد و ۵۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۰ هزار ۶۱۲ هزار داد و ستد بود.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت‌های بیمه ملت، سیمان فارس و خوزستان به علت پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شدند.

بیشترین ارزش و حجم معامله را امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری غدیر به خود اختصاص داد به طوری که حجم معاملات این نماد به ۴۰۰ میلیون سهم بالغ شد و ارزش آن به ۷۸ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان بالغ شد.

آیفکس امروز ۱.۸ واحد افت کرد و به رقم ۷۹۸.۹ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۴۸ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۴۲ میلیون و ۳۸۳ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۲۰ هزار نوبت داد و ستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.