دولت تنها ۵ تا ۱۱ درصد منابع بخش باغبانی را تخصیص داد

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: معاونت باغبانی برنامه‌های خود را برای گنجانده‌شدن دربرنامه ششم ارائه داده است اما باید در نظر داشت که مشکلات مالی در این زمینه وجود دارد به‌طوری‌که دولت درسال گذشته به ما ۵ تا ۱۱ درصد تخصیص منابع داد.

محمدعلی طهماسبی اظهار کرد: وزارتخانه جهاد کشاورزی برنامه‌های ما را برای گنجانده شدن در برنامه ششم توسعه خواسته است و این معاونت چند طرح در قالب اقتصاد مقاومتی و مابقی نیز در زمینه اصلاحات باغات ارائه داده است اما برای اجراشدن نیاز به تأیید، تصویب و حمایت دارد.

وی افزود:  باید در نظر داشت که مشکلات مالی نیز در این زمینه وجود دارد به‌طوری‌که دولت درسال گذشته به ما ۵ تا ۱۱ درصد تخصیص منابع داد. در حال حاضر نیز که ۵ ماه از سال گذشته است فکر می‌کنید که با این شرایط چقدر به ما تخصیص داده‌اند؟

طهماسبی خاطرنشان کرد: ما برنامه‌های خود را برای تأیید در دولت می‌نویسیم زیرا فردا باید پاسخ‌گو باشیم.  دولت درصورتی‌که منابع داشته باشد طرح‌های ما را  تأمین مالی کرده و ما نیز طرح‌ها را پیگیری می‌کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  باید اذعان داشت که دولت تا حدی که داشته است در این اوضاع‌واحوال کمک کرده و این امر برای ما قابل‌تقدیر است.

وی تصریح کرد: برای اینکه جزئیات طرح‌های ما اعلام شود باید در ابتدا مصوب و بعد چکش‌کاری و بر اساس سایر طرح‌های کشور اولویت بندی شود.

طهماسبی گفت: طرح‌های ما هنوز به مجلس نرفته است  و بر اساس میزان اولویتی که برای آن تشخیص داده شود به آن پرداخته می‌شود.

وی اظهار کرد: برنامه‌های ما بر اساس عدد و رقم احصاء و ارائه‌شده  که نیازمند چه میزان اعتبار، آورده شخصی کشاورزان و سرمایه‌گذاری است و امیدواریم که این طرح‌ها مقبول تصمیم گیران بیفتد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.