دولت ۱۹ میلیون مترمربع از اراضی ملی استان تهران را پس گرفت

|
0 دیدگاه

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از بازگردانده شدن بیش از ۱۹میلیون مترمربع از اراضی ملی استان تهران از طریق اعتراض این اداره کل به کمیسیون ماده واحده طی دو سال اخیر خبرداد.

مصطفی پرویزی مقدم اظهار کرد: در اجرای ماده ۵۶ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و ملی شدن اراضی، عرصه‌هایی به اشتباه غیر ملی وجزو مستثنیات تشخیص داده شده بود که پس از بررسی و تطبیق عکسهای هوائی، نقشه اجرای قانون و تصاویر ماهواره ای با طبیعت مشخص گردید که این عرصه ها واجد تعاریف منابع ملی و جزو انفال است.

وی افزود: بر همین اساس به منظور اعاده حقوق دولت اقدامات قانونی در اعتراض به نحوه اجرای مقررات ملی شدن این اراضی صورت پذیرفت.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: با استناد به تبصره ۳ ماده ۶ آئین نامه اصلاحی آئین نامه اجرائی قانون تعیین تکلیف اراضی اختلافی (کمیسیون ماده واحده) در قالب فرم شماره ۵ به غیر ملی بودن این اراضی اعتراض شد و این اعتراضات در کمیسیون ماده واحده شهرستانهای تابعه استان تهران مورد بررسی قرار گرفت که پس از پیگیری‌های بعمل آمده به همراه مستندات قانونی این میزان اراضی در ۱۹ قطعه به دولت بازگردانده شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.