دولت ۵۰ میلیارد تومان طلب سال گذشته ذرت‌کاران را تسویه کرد

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان تعاون روستایی گفت: معوقات باقیمانده کشاورزان بابت خرید تضمینی ذرت در سال گذشته به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان هفته گذشته پرداخت و با آنها تسویه‌حساب شد.

حسین صفایی امروز در حاشیه مراسم صدور گواهی بین‌المللی محصولات ارگانیک در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی ۵۰۰ تعاونی و عرضه محصولات ارگانیک در شهرها و ۲ هزار مورد در روستاها دارد اما باید اذعان داشت که عمده مصرف محصولات ارگانیک در کلانشهرها است که سازمان تعاونی روستایی امکان عرضه محصولات خود در آن را ندارد.

وی افزود: بخش خصوصی برای عرضه محصولات ارگانیک باید یک بنگاه و تشکل مشترک برای عرضه محصولات ارگانیک ایجاد کند اما متاسفانه در حال حاضر علیرغم فعالیت‌هایی که انجمن ارگانیک دارد شرایط مناسب برای عرضه این محصولات در سطح کلانشهرها را نداریم و دولت نیز خود نباید به این بخش وارد شد.

رئیس سازمان تعاون روستایی گفت: مجموع خرید تضمینی جو در سالجاری به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده که تا به امروز ۵۰ درصد پول آن به کشاورزان پرداخت شده است .

صفایی افزود: ۵۰۰ هزار تن از مطالبات کشاورزانی که جو خود را به دولت تحویل داده‌اند باقیمانده است.

وی در پایان افزود: مابه‌التفاوت طلب ذرت خریداری شده از کشاورزان که از سال گذشته باقیمانده بود به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسویه شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.