راه‌آهن غرب آخر امسال به کرمانشاه می‌رسد

|
0 دیدگاه

مدعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که راه‌آهن غرب تا پایان امسال به کرمانشاه می‌رسد، گفت: در مسیر تهران-کرج ۴ خطه کردن قطار حومه‌ای در حال انجام است به‌طوریکه تا چند ماه آینده خط سوم و خط چهارم تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

محسن پورسیدآقایی در جمع خبرنگاران با یادآوری این‌که یکی از سیاستهای جدی وزارت راه و شهرسازی پیوند حمل‌ونقل با شهرسازی بوده است، اظهار کرد: قطار حومه‌ای یکی از طرحها در همین راستا بوده است. در حالی طی سالهای گذشته میزان جابجایی مسافران توسط قطارهای حومه‌ای سالانه ۲ میلیون نفر بود که سال ۹۴ این رقم به ۴ میلیون یافت و امسال هم به ۷ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به طرحهای در دست اجرا برای احداث خط دوم قطارهای حومه‌ای موجود، تصریح کرد: در مسیر تهران-کرج ۴ خطه کردن قطار حومه‌ای در حال انجام است به‌طوریکه تا چند ماه آینده خط سوم و خط چهارم تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به انجام مطالعات برای مسیرهای جدید در شهرهای اصفهان و تهران، بیان کرد: در لایحه برنامه ششم توسعه به طور مشخص پیشنهاد تشکیل سازمان قطارهای حومه‌ای آمده است تا بتوانیم کمبودهای موجود را از طریق این سازمان برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به تفاهمنامه راه‌آهن با شهرداری اصفهان و نجف‌آباد برای احداث راه‌آهن حومه‌ای گفت:‌بر این اساس اجرای زیرسازی به عهده شهرداری این شهر و تامین تجهیزات و ناوگان به عهده راه‌آهن است. تا جایی که اطلاع دارم در مباحث مربوط به زیرسازی، شهرداری در پروسه انتخاب پیمانکار قرار دارد.

پورسیدآقایی ادامه داد: از سوی دیگر باید اصل پروژه به تصویب شورای عالی ترافیک نیز برسد که منتظر دستور جلسه این شورا هستیم.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص وضعیت راه‌آهن غرب نیز افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به استان کرمانشاه ۱۰۰ کل اعتبارات مورد نیاز طرح مذکور تامین می شود و تا پایان سال راه‌آهن غرب به کرمانشاه می‌رسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.