راه‌اندازی ۱۵۰۰ طرح صنعتی با پیشرفت ۶۰ درصد

|
0 دیدگاه

۱۵۰۰ طرح صنعتی با پیشرفت ۶۰ درصد در ۴ ماه نخست امسال راه اندازی شده که ایجاد اشتغال برای حدود ۲۷ هزار نفر را در پی داشت است.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای برنامه « تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد » را از هفت طرح اولویت دار تصویب شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: تا پایان تیرماه یک هزار و ۵۰۸ پروژه راه اندازی شده است.

حسین ابویی مهریزی در گفت‌وگویی حجم سرمایه گذاری برای بهره برداری از این یک هزار و ۵۰۸ پروژه را حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال (۱۱ هزار میلیارد تومان) ذکر کرد و افزود: با راه اندازی این طرح ها، ۲۶ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم ایجاد شده است.

وی در مورد پراکندگی استقرار این پروژه ها گفت: در هر استان چند پروژه راه اندازی شده است و به این ترتیب، اشتغال زایی این پروژه ها شامل کل کشور می شود.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت تعداد کل طرح های صنعتیِ با پیشرفت بالای ۶۰ درصد را هشت هزار و ۵۰۰ طرح اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه عملیاتی که به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام کرده ایم، مقرر شده است تعدادی از این طرح ها را تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم و تعدادی را نیز تکمیل نسبی کنیم و پیشرفت فیزیکی آنها افزایش یابد.

وی افزود: بر اساس این برنامه، امسال پنج هزار و ۴۰۰ طرح صنعتیِ با پیشرفت بالای ۶۰ درصد راه اندازی و به بهره برداری می رسد؛ به عبارتی در هر فصل یک هزار و ۳۵۰ طرح باید به بهره برداری برسد.

ابویی مهریزی، سرمایه گذاری انجام شده برای این پنج هزار و ۴۰۰ طرح صنعتیِ با پیشرفت بالای ۶۰ درصد را ۲۲۰ هزار میلیارد ریال(۲۲ هزار میلیارد تومان) عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این طرح ها، ۹۰ هزار شغل مستقیم ایجاد می شود.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه، این پروژه ها شامل همه رشته های صنعتی می شود، گفت: تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام از چند جنبه قابل توجه است: نخست اینکه، این طرح در سراسر کشور اشتغال پایدار ایجاد می کند؛ علاوه بر این، راه اندازی این پروژه ها به افزایش تولید ختم می شود و به این ترتیب زنجیره ارزش با سهم بیشتر داخلی تکمیل نسبی می شود.

گفتنی است؛ در برنامه های ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، هفت طرح برای اجرا در وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۵ تعیین شده است. این طرح ها شامل طرح های « رونق تولید و تعیین تکلیف هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها »، « ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار »، « ارتقای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات»، «مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری»، «افزایش صادرات کالا و خدمات غیرنفتی به میزان ۱۰ منیلیارد دلار در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴»، «تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد» و «تکمیل و راه اندازی ۳۳ طرح مهم و ملی» می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.