چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم ؟ 

راه های خوش تیپ شدن

|
0 دیدگاه

 بسیاری از ما در طول روز بیشتر از رنگ‌های سفید، سیاه، طوسی و قهوه‌ای برای انتخاب لباس خود استفاده می‌کنیم چون هم راحت‌تر با هم هماهنگ می‌شوند و هم زمان زیادی برای فکرکردن و هماهنگ کردن رنگ‌ها لازم نیست، اما کافی است کمی ذوق و سلیقه به خرج دهیم و دو رنگ متفاوت را به زیبایی کنار هم بگذاریم تا با ترکیب رنگ‌های جدید‌تر و شاد‌تر از مزایای آن بهره‌مند شویم.

جولز استندیش، مشاور و نویسنده کتاب «چه‌طور همیشه سیاه نپوشیم» و مقاله «چه‌طور تغیر عادات در خرید پوشاک می‌تواند باعث ایجاد احساس شادی و اعتماد به نفس شود» می‌گوید: طبق آخرین تحقیقات دانشمندان رنگ‌ها تاثیرات روانی بسیاری دارند.

او ادامه می‌دهد: وقتی ما به رنگ خاصی نگاه می‌کنیم در واقع پیامی به مغز ما ارسال می‌شود و باعث می‌شود هیپوتالاموس هورمونی را ترشح کند. برای مثال نگاه کردن به رنگ‌های گرم و روشن مانند قرمز یا صورتی، هورمون دوپامین که به هورمون احساسات خوب معروف است در مغز ترشح می‌شود و باعث تقویت روحیه و نشاط می‌شود. از سوی دیگر نگاه کردن به رنگ‌های سرد منجر به ترشح هورمون اکسی توسین می‌شود که باعث ایجاد آرامش و خونسردی است.

به گفته او ترکیب رنگ‌های شاد هم برای خود داستانی دارد که معمولا کار زیاد آسانی نیست و اگر این ترکیب را به اصطلاح‌ برتن کسی ندیده باشیم انتخاب آن چندان برایمان خوش‌آیند نیست، بنابراین هدف این مقاله معرفی رنگ‌هایی است که هم از لحاظ ترکیبی بسیار شیک و جذاب می‌شوند و هم تاثیرات بسزایی بر روی سلامتی شما دارند.
سبز و بلوطی

اگر لباسی سبز رنگ دارید آن را با کفش، کیف یا زینت آلات بلوطی ست کنید. این دو رنگ در کنار هم بسیارعالی و با شکوه به نظر می‌رسند و از جنبه سلامتی برای کسانی که دچار گُر گرفتگی یا فشار خون بالا هستند مناسب است.
قرمز روشن و زرشکی

از آنجایی که مغز ما بین گرما و رنگ‌ها ارتباط برقرار می‌کند و رنگ قرمز روشن دارای بیشترین درجه گرما در طیف نوری است بهتر است اگر لباسی به رنگ قرمز داریم آن را با رنگ زرشکی ست کنیم و معمولا این ترکیب رنگی با اکثر پوست‌ها و رنگ مو‌ها همخوانی دارد.

از دیدگاه سلامتی هم این ترکیب رنگی باعث افزایش متابولیسم بدن و همچنین کاهش وزن می‌شود و برای افرادی که همواره به دنبال رعایت رژیم غذایی هستند مناسب است. علاوه بر این، قرار گرفتن رنگ زرشکی در کنار رنگ قرمز روشن آن حالت تندی قرمز را خنثی می‌کند.
ارغوانی و سبز یشمی

شاید در ابتدا این ترکیب رنگ آن هم برای لباس بیشتر تند و جلف به نظر بیاید اما اشتباه نکنید. همراهی سبز یشمی یا آبی روشن با ارغوانی کاملا این تصور را از بین می‌برد و تندی رنگ ارغوانی را خنثی می‌کند و در واقع این ترکیب رنگ با بیشتر پوست‌ها هم‌خوانی دارد و باعث می‌شود رنگ پوست شما به اصطلاح باز شود. این ترکیب رنگی برای از بین بردن استرس و اضطراب بسیار مناسب است.
خردلی و خاکی

اگر لباسی به رنگ خردلی در گوشه کمد لباس شما افتاده است و معمولا هم جایش فقط‌‌ همان جا است و از آن استفاده نمی‌کنید بهترین زمان این است که آن را با یک پیراهن یا شلوار خاکی رنگ ست کنید و بپوشید. این ترکیب رنگ، تنی طلایی رنگ به پوست شما می‌بخشد و آن زرق و برق و تندی رنگ خردلی را از بین می‌برد. در کنار این ترکیب استفاده از زیورآلات طلایی رنگ نیز بسیار مناسب است. این ترکیب برای افراد می‌انسال بسیار مناسب است.
سرخابی و آبی لاجوردی

این ترکیب رنگ برای خانم‌هایی که وارد دوره می‌انسالی شده‌اند مناسب است چون سرخابی رنگی جوان پسند و در عین حال زنانه است و قرار گرفتن رنگ آبی لاجوردی در کنار آن تندی رنگ سرخابی را خنثی می‌کند و ترکیب مناسبی است برای کاهش توجهات به سیاهی دور چشم!
بنفش و زرد

از آنجایی که بنفش رنگی بسیار آرام کننده است، پوشیدن لباسی به این رنگ برای زمانی که عصبی یا خسته هستید بسیار انتخاب خوبی است و ترکیب آن با رنگ زرد به آن احساس شادی می‌دهد و خلق و خو و روحیه شما را تقویت می‌کند.
زرشکی و صورتی کمرنگ

رنگ صورتی کم رنگ هم همانند رنگ سرخابی رنگی شاد و جوان پسند است و نسبت به رنگ سرخابی بیشتر قابلیت استفاده در مکان‌های مختلف را دارد و اضافه شدن شال، کمربند و زینت آلات زرشکی رنگ، آن را بسیار موقر و زیبا جلوه می‌دهد. این ترکیب را افراد تا سن ۶۰ سال هم بخوبی می‌توانند استفاده کنند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.