رشد هشت درصدی اقتصاد نیازمند ۸۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری است

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رشد هشت درصدی اقتصاد در برنامه ششم توسعه، نیازمند ۸۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در کشور است.

سیدکامل تقوی نژاد روز سه شنبه در سفر به شهرکرد با اشاره به پیش بینی برنامه ششم توسعه و همچنین منویات مقام معظم رهبری برای دستیابی به رشد هشت درصدی اقتصاد گفت: در وضعیت کنونی و محدودیت بخش درآمد، این سرمایه گذاری باید از طریق خارجی انجام شود.
وی با تاکید بر این که جذب سرمایه گذار خارجی نیازمند ثبات و آرامش است، افزود: در دولت تدبیر و امید در درون جامعه و بخش های مختلف کشور این آرامش و ثبات ایجاد شده است.
وی به افزایش سطح مشارکت مردم در بخش های مختلف به دلیل ایجاد اعتماد بین مردم نسبت به دولت اشاره کرد و گفت: امروز در شاخص های مختلف دنیا و گزارش های مختلف، نظام جمهوری اسلامی نقطه امن در جهان برای حضور سرمایه گذار تعریف شده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مهار تورم یکی از فعالیت های مهم دولت یازدهم بود.
وی اظهار کرد: افزایش چهار برابری ارز ۴۰ درصد، خانوارهای ایرانی را دچار فقر کرده بود که با مهار تورم در دولت یازدهم بخش عمده این مشکلات رفع شد.
تقوی نژاد افزود: از ابتدای امسال تاکنون از مجموع درآمدهای اخذ شده در بخش مالیات بر ارزش افزوده و عوارض، یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای عمران و آبادانی به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شد.
به گفته وی ،سال گذشته ۳۵ هزار میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هم اکنون ۵۰ درصد از هزینه های جاری دولت و ۳۹ درصد از بودجه عمومی کشور از طریق مالیات تامین می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.