رکورد تاریخی تولید گندم در کردستان شکسته شد

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به خرید ۸۱۷ هزار تُن گندم از کشاورزان استان گفت: رکورد تاریخی تولید گندم در کردستان شکسته شد.

کریم ذوالفقاری روز پنجشنبه در کارگروه رفع موانع تولید در سقز افزود: بیجار با ۲۳۰ هزار تُن در رتبه اول را دارد ،قروه با ۱۴۸ هزار تُن و سقز با ۱۲۵ هزار تُن در رتبه های بعدی میزان تولید گندم استان قرار دارند.
وی با بیان اینکه پرداخت ۲۰ درصد کل پول گندم خریداری شده کشاورزان در هفته آینده در کردستان آغاز می شود، اضافه کرد: ارزش گندم تولید شده در استان بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال است.
او روند تولید گندم در شهرستان سقز را هم تشریح و بیان کرد:در سال ۹۱ ، به میزان ۲۸ هزار تُن گندم تولید شد که در سال جاری تاکنون ۱۲۵ هزار تن گندم تولید شده است.
وی اظهار کرد: شهرستان سقز دارای ۱۶۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که ۱۴۰ هزار هکتار آن دیم و ۲۲ هزار هکتار آن آبی است و سالانه ۴۰۰ هزار تُن انواع محصولات دامی، باغی وزراعی در شهرستان سقز تولید می شود.
ذوالفقاری در خصوص برخی از ظرفیت های کشاورزی سقز هم گفت: ۲۰ درصد عسل استان کردستان از سقز تولید می شود و پیش بینی می شود امسال ۶۰۰ تن عسل تولید شود.
وی در ادامه خواستار استفاده از آب سد چراغ ویس برای پنج هزار هکتار زمین کشاورزی روستاهای نزدیک حوزه سد و صدور مجوز ۲۰۰ حلقه چاه سطحی برای افزایش اراضی کشاورزی آبی در شهرستان سقز شد.
سقز در ۱۹۰ کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.