زیرساخت های شهری وفرهنگی مسکن مهرباید ایجاد شود

|
0 دیدگاه

مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی گفت: دستگاه ها برای تشویق مردم به استفاده از واحدهای مسکن مهر با فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز جذابیت ایجاد کنند.

مجید اسدی فر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان با بیان اینکه مسکن مهر مشکلات فراوانی دارد گفت: همه دستگاه های مربوط و مسئول باید در مسکن مهر جذابیت ایجاد کنند تا مردم برای استفاده از این واحدهای اشتیاق پیدا کنند.
وی مشکل اصلی مسکن مهر را نبود زیر ساخت ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه مسکن مهر در فاصله دورتر از شهر ساخته شد که هم اکنون هیچ چاره ای به جز استفاده از این واحد ها نداریم اما باید شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی، شرکت های خدمات رسان همچون آب، برق، گاز و سایر دستگاه ها در رفع مشکلات تلاش کنند.
وی افزود: همچنین واحدهای مسکن مهر نیاز به شعب بانک، مراکز بهداشتی، آموزشگاهی و سایر موارد دارد که تمامی دستگاه ها باید در این زمینه تلاش و اقدام جدی داشته باشند.
وی همچنین اظهار کرد: در خصوص استحکام نیز که برخی از واحدها از نظر دیوار بندی یا سایر موارد از استحکام لازم برخوردار نیستند باید اقداماتی در این راستا انجام شود.
وی افزود: در موضوع مسکن مهر در ارائه تسهیلات بانک مسکن از سیاست های بانک خارج شد و با وجود اشکالاتی که بانک گرفته بود تسهیلات در مراحل پی ریزی و با پیشرفت های فیزیکی متفاوت پرداخت شد.
وی با بیان اینکه ساخت واحدهای مسکن بر عهده بانک نبود افزود: هم اکنون باید دستگاه های مربوط مشکلات را رفع کنند.
اسدی فر با بیان اینکه در بخش مسکن مهر ۶۴ درصد پیشرفت کاری داریم در خصوص میزان فروش اقساطی واحدهای ساخته شده طرح مسکن مهر از پایان مرداد ما تا تیرماه سال ۹۵ گفت: به تعداد هفت هزار و شش واحد بیش از ۳۱۷ میلیار ریال تسهیلات مسکن مهر پرداخت شد، در این مدت ۲۶ هزار و ۱۲۲ واحد به جز مسکن روستایی ساخته شده است.
وی افزود: در این مدت ۱۶ هزار و ۷۵۴ واحد تقسیط شده و ۹ هزار و ۳۶۸ واحد نیز در دست اقدام است.
مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش آمار تسهیلات پرداختی به تفکیک سال از پایان مرداد ماه ۱۳۹۲ تا تیرماه سال جاری نیز ارائه داد و گفت: در مجموع در این مدت دو هزار و ۵۴ میلیارد و ۱۸۸ میلیون ریال بوده است.
اسدی فر افزود: از سال ۹۲ تا تیرماه امسال روند ارائه تسهلات افزایشی بوده است.
وی گفت: در این مدت ۲۷ فقره تسهلات اشتغال زایی به مبلغ دو میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال، یک هزار و ۲۷۴ مورد فقره وام ازدواج به مبلغ ۴۶ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال و ۲۵ فقره تسهیلات بافت فرسوده به میزان ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
وی افزود: در زمینه بافت فرسوده ۲۵۱ واحد به بانک مسکن به میزان ۸۳ میلیارد ریال معرفی شده است که در حال پرداخت است.
مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی نیز در خصوص معوقه های این بانک بدون ذکر آمار گفت: میانگین شاخص وصول مطالبات نسبت به مطالبات تسهیلات در این استان ۵٫۶ درصد است که این شاخص در سایر بانک ها به ۱۲ و حتی ۱۳ درصد نیز می رسد.
وی افزود: استان خراسان شمالی در شاخص وصول مطالبات نسبت به مطالبات تسهیلات با میانگین کشوری برابر است.
وی میزان تسهیلات بانک مسکن را ۱۳ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
خراسان شمالی ۹۳۶ هزار نفر جمعیت دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.