ساعاتی پیش رخ داد؛ آتش‌سوزی در فاز ۱۵و ۱۶ پارس‌ جنوبی

|
0 دیدگاه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر‍ گفت: یکی از انبارهای بزرگ در پارس جنوبی ساعتی پیش دچار آتش سوزی شد و نیروهای امدادی در حال مهار آتش هستند.

کاظم مرادی درباره آتش سوزی در فاز ۱۵ پارس جنوبی گفت: این انبار متعلق به شرکت کره‌ای بوده است و مقابل فازهای ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی واقع شده است.

وی افزود: پشم شیشه و مواد قابل احتراق در این انبار نگهداری می‌شده است و شاهد افزایش میزان آتش هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر با اشاره به شرایط سخت و دشوار مهار این آتش سوزی، اضافه کرد: هماهنگی‌های بین بخشی برای اعزام تیم‌های مختلف برای مهار آتش صورت گرفته است.

وی از اعزام تیم‌های آتش‌نشانی شهرستان کنگان و دیگر مناطق همجوار پارس جنوبی برای مهار آتش خبر داد و افزود: تیم‌های آتش‌نشانی بلافاصله پس از اعلام حریق به محل حادثه اعزام شدند.

مرادی تاکید کرد: مهار آتش همچنان ادامه دارد و از همه ظرفیت‌ها برای مهار آن استفاده خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: حدود ۲۰ تا ۲۵ تیم آتش‌نشانی از شهرستان عسلویه در تلاش برای مهار آتش‌سوزی در مجاورت فازهای ۱۵ تا ۱۸ پارس جنوبی هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این تیم‌های آتش‌نشانی که مربوط به تیم‌های شهرستان عسلویه و شرکت‌های نفت و گاز پارس و منطقه ویژه پارس و مجتمع گازی پارس جنوبی هستند، شش تیم آتش‌نشانی نیز از شهرستان‌های اطراف برای مهار آتش اعزام شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر ادامه داد: تلاش برای مهار آتش همچنان ادامه دارد و تلاش‌هایی نیز برای جلوگیری از گسترش آتش در این منطقه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حجم بالایی از کالاها آتش گرفته است و تیم‌های امدادی همچنان در تلاش برای مهار آتش هستند.

مرادی خاطرنشان کرد: کانال‌ها و خندق‌هایی در اطراف محل آتش‌سوزی حفر شده است تا از گسترش آتش به محدوده فازها جلوگیری شود.

آتش سوزی خسارت جانی نداشته است

فرماندار شهرستان عسلویه نیز گفت: تلاش ویژه‌ای برای مهار این آتش‌سوزی صورت گرفته است و تیم‌های مختلف آتش‌نشانی برای مهار این اتش اعزام شده‌اند.

حسن اسماعیلی خاطر نشان کرد: از نخستین لحظات وقوع این آتش‌سوزی تیم‌های آتش‌نشانی پارس جنوبی و همچنین شهرداری‌ها و دیگر تیم‌های امدادی برای مهار آتش وارد عمل شدند.

به گزارش خبرنگار میزان به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس جنوبی فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در منطقه عسلویه دچار آتش سوزی شده که وسعت آتش سوزی عظیم نیست.

تکمیلی/

آتش سوزی در بخش حوضچه های پساب صنعتی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی همچنان ادامه دارد.

این منطقه از دو فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی با پالایشگاه اصلی فاصله مناسبی دارد و خطری تاسیسات را تهدید نمی کند.

نکته مهم در این زمینه این است که سوختن زباله هیدروکربنی دود زیادی تولید می کند و با وجود آنکه آتش سوزی گسترده و شدید نیست دود ایجاد شده در منطقه بسیار زیاد است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.